8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ ۱۰:۲۲:۰۲
کد مطلب:  829728
گفت و گو با دانش آموزان راه یافته به دور نهایی مسابقات قرآن دانش آموزان جهان اسلام

دانش آموزان راه یافته به دور نهایی مسابقات قرآن دانش آموزان جهان اسلام از وضعیت آموزش قرآن و مدارس کشور خودشان گفتند.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، هر یک از دانش آموزان از وضعیت تحصیل  خود و نحوه آموزش قرآن در کشورشان صحبت کردند.

دانش‌آموز حافظ سوری: قرآن مجید ما را دعوت به سوی داشتن اخلاق نیکو می‌نماید

محمو‌ابوالخیر ناصف محصل سال دوم مقطع متوسطه بیان کرد:کتاب الهی قرآن مجید مارا دعوت به یادگیری آیات و رفتن به سوی اخلاق حسنه می‌نماید.
او در ادامه افزود: رسول خدا(ص)فرموده بهترین امت من کسانی هستند که قرآن را بیاموزند و به دیگران نیز یاد دهند.
ابوالخیر ناصف ضمن خوشحالی از حضور در جمهوری اسلامی خاطر نشان کرد: متولی امور قرآنی در کشور سوریه وزارت اوقاف است که امور مربوط به تجوید،قرائت و حفظ آیات قرآن کریم را بر عهده دارد.

دانش آموز حافظ ترکیه‌ای: اینگونه مسابقات باعث رشد انس با قرآن در جوامع می‌شود

فیضا نرگس ۱۴ساله از کشور ترکیه گفت: از ۹سالگی شروع به حفظ آیات قرآن کریم نموده ام و در مدت یکسال حافظ کل قرآن شدم.

او در رابطه با جایگاه قرآن در کشورش گفت: در ترکیه ارزش و اعتبار زیادی به قرآن‌کریم داده می‌شود،در مدارس و مساجد شهر‌های کشور من درس‌های قرآن آموزش داده می‌شود و والدین علاقه دارند که فرزندان خود در این کلاس‌ها شرکت کنند.

حافظ نوجوان ترکیه‌ای گفت: من از کودکی در محیطی قرآنی بزرگ شده‌ام، مادر من استاد قرآن بوده و مُشوق اصلی من هم برای حفظ قرآن ایشان بودند.

او با اشاره به تاثیر قرآن در زندگی خود ادامه داد: هنگامی که قرآن می‌خوانم به آرامش می‌رسم و چون قرآن را کامل حفظ هستم احساس می‌کنم ذهنم باز شده و همچنین تاثیر مثبتی در درس خواندنم حس می‌کنم.

او گفت: من در مسابقات حفظ ترکیه مقام اول را کسب کرده‌ام و این دوره از مسابقات که در ایران برگزار شده برای اولین بار شرکت کرده‌ام.

فیضا نرگس خاطر نشان کرد: به نظر من خوب است که همه قرآن را حفظ کنند و به آن عمل کنند و من می‌خواهم به قوانین قرآن به نحو احسن عمل کنم.

او با اشاره به اینکه این دوره از مسابقات و نحوه داوری خیلی خوب بوده، افزود: به نظر من اینگونه مسابقات باعث می شود که حافظان قران کریم از اقصی نقاط جهان دور هم جمع شوند و تبادل نظر با یکدیگر به انسجام بیشتر جوامع اسلامی کمک کنند

نوجوان حافظ روشندل ایرانی: در کنار خواندن آیات قرآن دقت در معانی از اهمیت خاصی برخوردار است

دانش آموز روشندل حافظ قرآن از استان تهران، تلاوت آیات قرآن کریم از سوی والدین و علاقه شخصی خود را از عوامل موفقیت در حفظ قرآن دانست.

 

زهرا خلیلی حافظ روشندل سیزده ساله قرآن کریم از تهران در این باره بیان کرد: از هفت سالگی حفظ قرآن کریم را در دارالقرآن حضرت عبد العظیم حسنی (ع) شهرری آغاز و در سن ده سالگی حافظ کل قرآن کریم شدم.

او در ادامه افزود: وقتی پدر و مادرم آیات قرآن را تلاوت می‌کردند حالتی خاص در من ایجاد می‌شد که مشوق من برای حفظ قرآن شد.
او هدف اصلی خود از حفظ آیات قرآن کریم را دقت در درک معانی آیات و آموزش به دیگران برشمرد و تاکید کرد

حافظ نوجوان اردنی: مدارس در کشور من پایگاه اصلی حفظ قرآن هستند

دانش‌آموز شرکت کننده اردنی در مسابقات بین‌المللی قرآن، برگزاری مسابقات قرآن در جمهوری اسلامی را موجبات احترام خاص به قرآن کریم دانست.

 

ریم اشبول گفت: از ۱۰ سالگی شروع به حفظ آیات قرآن کردم و در دوازده سالگی حافظ کلام‌الله مجید شدم.

او در ادامه بیان کرد: در کشور اردن حفظ آیات قرآن از مدارس شروع می‌شود و دانش‌آموزان از پیشرفت خوبی برخوردار هستند. به طور کلی، مدارس در کشور من پایگاه اصلی حفظ قرآن هستند. 
اشبول خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در کشور ایران سبب احترام به کتاب الهی است و از حضور در ایران خوشحالم.

حافظ قرآن کریم از کشور عراق: سطح برگزاری مسابقات بین المللی قرآن کریم بسیار بالا و رضایت بخش است

دانش آموز حافظ قرآن کریم عراقی از نحوه داوری مسابقات بین المللی قرآن کریم و حضور خود در جمهوری اسلامی ایران ابراز رضایت و خرسندی نمود.

 

سیف مصطفی لطیف سیزده ساله از کشور عراق و شهر بصره در مورد انتخاب قاریان قرآن در کشور عراق بیان کرد ما ابتدا در سطح استانی وارد مسابقات می‌شویم و سپس در رقابت‌های ملی و کشوری شرکت می کنیم و در نهایت به مسابقات بین‌المللی راه پیدا خواهیم کرد.

او در مورد نحوه انتخاب شدن برای مسابقات برای مسابقات بین‌المللی قرآن کریم گفت: از طریق فضای مجازی فراخوان شدم و از همین طریق از من آزمون گرفته شد و توانستم به عنوان نفر برتر انتخاب شوم.

قاری دانش‌آموز عراقی: در مدارس عراق دروس اسلامی تدریس می شود ولی من قرآن را در دارالقرآن ها فرا گرفته‌ام

قاری نوجوان عراقی حاضر در مسابقات بین المللی قرآن کریم گفت: نظم در کار و موفقیتم در مراحل مختلف زندگی را مدیون انس با قرآن کریم می‌دانم.

 

علی‌حمید عطیه قاری اهل ناصریه عراق که در مسابقات بین المللی حضور داردگفت: مرکز علوم قرآن کشورم مسابقه‌ای را برای دانش‌آموزان دبیرستانی برگزار کرد که من توانستم به عنوان نفر برتر این رقابتها به مسابقات کشور ایران اعزام بشوم.

او با اشاره به اینکه انس با قرآن سبب موفقیت و نظم در زندگیم شده است و توانسته ام در تمام مراحل زندگیم تا اینجا با این امانت الهی مانوس باشم افزود: در مدارس کشور عراق علوم دینی آموزش داده می‌شود و من توانستم از طریق حضور در دارالقرآنها مراحل مختلف آموزش را فراگیرم.

این دانش آموز 17 ساله عراقی با اشاره به همسایگی دو کشور عراق و ایران و اتحاد و برادری میان‌شان در بحران‌ها و مشکلات متعدد، اظهار داشت: دشمنان نمی‌توانند در رابطه دوستانه این دو کشور هیچ خللی ایجاد کنند.

او در پایان عمل به دستورات قرآن را رمز موفقیت جوامع اسلامی دانست و از حضور خود در این دوره از مسابثات ابراز خرسندی کرد.

گفت و گوها از خبرگزاری پانا

به اشتراک بگذارید :