24 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ ۱۱:۳۰:۳۰
کد مطلب:  829828
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش خبر داد:
اجرای طرح "سیل مهربانی همکلاسی‌ها "  با شعار هر مدرسه یک پایگاه همدلی در سراسر کشور

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش از اجرای طرح "سیل مهربانی همکلاسی‌ها " با شعار "هر مدرسه یک پایگاه همدلی" در سراسر کشور در روز چهارشنبه آتی خبر داد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، علی رمضانی با اشاره به حوادث سیل اخیر و ابراز همدردی با آسیب دیدگان اظهار کرد: هم‌زمان در سراسر کشور و مصادف با زادروز باسعادت حضرت علی‌اکبر ( علیه‌السلام ) و روز جوان، طرح سیل مهربانی همکلاسی‌ها با شعار هر مدرسه یک پایگاه همدلی اجرا می‌شود.

وی افزود: این طرح روز چهارشنبه 28 فروردین از ساعت 10 صبح در مدارس سراسر کشور و با حضور دانش آموزان، فرهنگیان و اولیا آغاز و کمک‌های نقدی و غیر نقدی آنان جمع‌آوری می‌شود.

رمضانی تصریح کرد: کمک‌های غیر نقدی به مناطق سیل‌زده ارسال می‌شود و کمک‌های نقدی نیز به‌صورت متمرکز به‌حساب وزارتخانه واریز و سپس جهت ترمیم، بازسازی و تجهیز مدارس آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده هزینه خواهد شد.

وی افزود: ترویج فرهنگ نوع‌دوستی، تلاش، ایثار و مشارکت‌جویی، همدلی و همراهی با دانش آموزان سیل‌زده و انسجام‌بخشی هدایای نقدی و غیر نقدی هدایای دانش آموزان، اولیا و فرهنگیان ازجمله اهداف این برنامه است.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی خاطرنشان کرد: در این برنامه روز چهارشنبه مراسم نمادینی با حضور تشکل‌های دانش‌آموزی در تهران و سایر استان‌ها برگزار می‌شود.

گفتنی است "سیل مهربانی همکلاسی‌ها" با تلاش و هماهنگی شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی شامل چهار تشکل دانش‌آموزی؛ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، بسیج دانش‌آموزی، سازمان دانش‌آموزی و هلال‌احمر برگزار می‌شود و قرار است بسیج و پویش عمومی با مشارکت گسترده ۱۴ میلیون دانش‌آموز به همراه اولیاء و فرهنگیان رقم بخورد و سیل مهربانی همکلاسی‌ها با جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی دانش آموزان، به فریاد مردم سیل‌زده کشور برسد.

همچنین کمک‌های مردمی جمع‌آوری‌شده از سوی دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان با نظارت ستاد بحران منطقه هزینه می‌شود تا درزمینه مهم‌ترین موارد مصرف شود.

به اشتراک بگذارید :