24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ ۱۲:۴۸:۵۵
کد مطلب:  829977
معاون پرورشی و فرهنگی:
آمادگی مشارکت با سایر کشورها در برگزاری مسابقات بین المللی قرآن دانش آموزان را داریم

معاون پرورشی و فرهنگی گفت: آمادگی آنرا داریم که اگر کشوری توانست شرایط برگزاری مسابقات را در این سطح فراهم آورد، همکاری کنیم و افتخار میزبانی را بصورت چرخشی در اختیار کشورهای اسلامی قرار دهیم.

 به گزارش روابط عمومی و امر بین المللی معاونت پرورشی و فرهنگی به نقل از پانا، علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه ما معتقد هستیم که مسابقات قرآنی اثرات فراوانی به همراه دارد، افزود: حضور در مسابقات قرآن برای دانش آموزانی که در این حوزه فعالیت می کنند بسیار انگیزه بخش است.

او در ادامه گفت: این دوره از مسابقات به نسبت دوره قبل از لحاظ کمی و کیفی از نگاه متسابقین و اجرا قابل قبول است و در دو مرحله حضوری و غیر حضوری شاهد رشد کیفی و تعداد دانش‌آموزان بودیم.
او نحوه داوری آثار را دلیل افزایش سطح کیفی این دوره از مسابقات دانست و بیان کرد: هم‌افزایی دستگاههای مختلف، سطح برگزاری مسابقات دانش‌آموزی در کنار بزرگسالان را افزایش داده است .
کاظمی با اشاره به اینکه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده شرایط حضور بیش از ۱۰ هزار دانش‌آموز از استان‌های هم‌جوار سمنان، البرز و تهران را به جهت ترویج فعالیتهای قرآنی برای حضور در این دوره از مسابقات فراهم کردیم، افزود: با توجه به اینکه دبیرخانه مسابقات دانش‌آموزی با حضور وزیر محترم آموزش و پرورش در تهران بازگشایی شده، اما در عین‌حال آمادگی آنرا داریم که اگر کشوری توانست شرایط برگزاری مسابقات را در این سطح فراهم آورد، همکاری کنیم و افتخار میزبانی را بصورت چرخشی در اختیار کشورهای اسلامی قرار دهیم.

مرحله نهایی ششمین دوره از مسابقات بین المللی قرآن کریم دانش‌آموزان جهان اسلام در دو بخش پسران و دختران برگزار شد و قرار است در مراسم اختتامیه برگزیدگان این رقابت‌ها معرفی شوند.

به اشتراک بگذارید :