13 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۴ ۱۴:۴۷:۳۶
کد مطلب:  830152
گفتگو با دانش‌آموزان راه یافته به دور نهایی مسابقات قرآن دانش آموزان جهان اسلام از کشورهای ایران، عراق، اردن

دانش آموزان راه یافته به دور نهایی مسابقات قرآن دانش آموزان جهان اسلام از کشورهای ایران، عراق، اردن از وضعیت آموزش قرآن و مدارس کشور خودشان گفتند.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، هر یک از دانش آموزان از وضعیت تحصیل خود و نحوه آموزش قرآن در کشورشان و تأثیر قرآن مجید در زندگی‌شان صحبت کردند.

نوجوان حافظ روشندل ایرانی: در کنار خواندن آیات قرآن دقت در معانی از اهمیت خاصی برخوردار است

دانش‌آموز روشندل حافظ قرآن از استان تهران، تلاوت آیات قرآن کریم از سوی والدین و علاقه شخصی خود را از عوامل موفقیت در حفظ قرآن دانست.

زهرا خلیلی حافظ روشندل سیزده‌ساله قرآن کریم از تهران دراین‌باره بیان کرد: از هفت‌سالگی حفظ قرآن کریم را در دارالقرآن حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) شهرری آغاز و در سن ده‌سالگی حافظ کل قرآن کریم شدم.

وی در ادامه افزود: وقتی پدر و مادرم آیات قرآن را تلاوت می‌کردند حالتی خاص در من ایجاد می‌شد که مشوق من برای حفظ قرآن شد.

زهرا خلیلی هدف اصلی خود از حفظ آیات قرآن کریم را دقت در درک معانی آیات و آموزش به دیگران برشمرد .

حافظ نوجوان اردنی: مدارس در کشور من پایگاه اصلی حفظ قرآن هستند

دانش‌آموز شرکت‌کننده اردنی در مسابقات بین‌المللی قرآن، برگزاری مسابقات قرآن در جمهوری اسلامی را موجبات احترام خاص به قرآن کریم دانست.

ریم اشبول گفت: از ۱۰سالگی شروع به حفظ آیات قرآن کردم و در دوازده‌سالگی حافظ کلام‌الله مجید شدم.

وی در ادامه بیان کرد: در کشور اردن حفظ آیات قرآن از مدارس شروع می‌شود و دانش‌آموزان از پیشرفت خوبی برخوردار هستند. به‌طورکلی، مدارس در کشور من پایگاه اصلی حفظ قرآن هستند.

اشبول خاطرنشان کرد: برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم در کشور ایران سبب احترام به کتاب الهی است و از حضور در ایران خوشحال هستم.

حافظان قرآن کریم از کشور عراق: سطح برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم بسیار بالا و رضایت‌بخش است

دانش‌آموز حافظ قرآن کریم عراقی از نحوه داوری مسابقات بین‌المللی قرآن کریم و حضور خود در جمهوری اسلامی ایران ابراز رضایت و خرسندی نمود.

سیف مصطفی لطیف سیزده‌ساله از شهر بصره در مورد انتخاب قاریان قرآن در کشور عراق بیان کرد ما ابتدا در سطح استانی وارد مسابقات می‌شویم و سپس در رقابت‌های ملی و کشوری شرکت می‌کنیم و درنهایت به مسابقات بین‌المللی راه پیدا خواهیم کرد.

وی در مورد نحوه انتخاب شدن برای مسابقات بین‌المللی قرآن کریم گفت: از طریق فضای مجازی فراخوان شدم و از همین طریق از من آزمون گرفته شد و توانستم به‌عنوان نفر برتر انتخاب شوم.

قاری دانش‌آموز عراقی: در مدارس عراق دروس اسلامی تدریس می‌شود ولی من قرآن را در دارالقرآن‌ها فراگرفته‌ام.

قاری نوجوان عراقی حاضر در مسابقات بین‌المللی قرآن کریم گفت: نظم در کار و موفقیتم در مراحل مختلف زندگی را مدیون انس با قرآن کریم می‌دانم.

 علی حمید عطیه قاری اهل ناصریه عراق که در مسابقات بین‌المللی حضور دارد، گفت: مرکز علوم قرآن کشورم مسابقه‌ای را برای دانش‌آموزان دبیرستانی برگزار کرد که من توانستم به‌عنوان نفر برتر این رقابت‌ها به مسابقات کشور ایران اعزام بشوم.

وی با اشاره به اینکه انس با قرآن سبب موفقیت و نظم در زندگی‌ام شده است و توانسته‌ام در تمام مراحل زندگی‌ام تا اینجا با این امانت الهی مأنوس باشم افزود: در مدارس کشور عراق علوم دینی آموزش داده می‌شود و من توانستم از طریق حضور در دارالقرآن‌ها مراحل مختلف آموزش را فراگیرم.

این دانش‌آموز 17 ساله عراقی با اشاره به همسایگی دو کشور عراق و ایران و اتحاد و برادری میان‌شان در بحران‌ها و مشکلات متعدد، اظهار داشت: دشمنان نمی‌توانند در رابطه دوستانه این دو کشور هیچ خللی ایجاد کنند.

وی در پایان عمل به دستورات قرآن را رمز موفقیت جوامع اسلامی دانست و از حضور خود در این دوره از مسابقات ابراز خرسندی کرد.

به اشتراک بگذارید :