8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۸ ۱۲:۵۸:۳۴
کد مطلب:  833182
«سیل مهربانی همکلاسی‌ها» همزمان در مدارس سراسر کشور برگزار شد

پس از مراسم " سیل مهربانی هم‌کلاسی‌ها " که در 110 هزار مدرسه کشور برگزار می‌شود، کمک‌های غیر نقدی به مناطق سیل‌زده ارسال می‌شود و کمک‌های نقدی به‌صورت متمرکز به‌حساب وزارت آموزش‌وپرورش جهت تجهیز مدارس آسیب‌دیده و کمک به دانش آموزان در مناطق سیل‌زده واریز خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، آیین «سیل مهربانی همکلاسی‌ها» امروز همزمان در مدارس سراسر کشور برگزار شد و کمک‌های دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیا با همکاری و هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی برای مناطق سیل‌زده جمع‌آوری شد. این مراسم امروز به‌صورت نمادین در دبیرستان دخترانه شایسته منطقه 11 تهران با حضور معاون پرورشی و فرهنگی، علیرضا کاظمی و امیرعلی نعمت‌‌اللهی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش و مددی، نماینده وزیر در امور استان های سیل زده  برگزار شد.

‫پس‌ازاین آیین، کمک‌های غیر نقدی به مناطق سیل‌زده ارسال می‌شود و کمک‌های نقدی نیز به‌صورت متمرکز به‌حساب وزارت آموزش‌وپرورش جهت تجهیز مدارس آسیب‌دیده و کمک به دانش آموزان در مناطق سیل‌زده واریز خواهد شد.

‫شایان‌ذکر است، "سیل مهربانی همکلاسی‌ها" با شعار هر مدرسه یک پایگاه همدلی‫ و با تلاش و هماهنگی شورای هماهنگی تشکل‌های دانش‌آموزی شامل چهار تشکل دانش‌آموزی؛ اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، بسیج دانش‌آموزی، سازمان دانش‌آموزی و هلال‌احمر برگزار می‌شود و قرار است بسیج و پویش عمومی با مشارکت گسترده ۱۴میلیون دانش‌آموز به همراه اولیاء و فرهنگیان رقم بخورد و سیل مهربانی همکلاسی‌ها با جمع‌آوری کمک‌های نقدی و غیر نقدی دانش آموزان، به فریاد مردم سیل‌زده کشور برسد.

‫همچنین کمک‌های مردمی جمع‌آوری‌شده از سوی دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان با نظارت ستاد بحران منطقه در مهم‌ترین موارد مصرف هزینه خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :