5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۴ ۰۸:۴۱:۳۶
کد مطلب:  836859
مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش خبرداد:
مشارکت بیش از 50 هزار دانش‌آموز در اردوی «یک روز هم‌نشینی با کتاب»/ تجهیز 1500 کتابخانه مدرسه

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش از مشارکت بیش از 50 هزار دانش‌آموز در اردوی «یک روز هم‌نشینی با کتاب» هم‌زمان با برپایی نمایشگاه کتاب در تهران خبر داد و گفت:  در این طرح 1500 کتابخانه مدرسه تجهیز می‌شوند.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، علی رمضانی در مصاحبه با خبرنگار این مرکز با اشاره به برگزاری نمایشگاه کتاب در تهران اظهار کرد: هم‌زمان با سی دومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران بیش از 50 هزار دانش‌آموز در قالب اردوی «یک روز هم‌نشینی با کتاب»از نمایشگاه کتاب بازدید خواهند کرد.

وی افزود: اغلب دانش آموزان از شهر تهران و شهرستان‌های تهران هستند که به تفکیک در اردوهای ویژه دختران و همچنین پسران حضور دارند.

رمضانی از تجهیز 1500 واحد کتابخانه مدارس با مشارکت معاونت فرهنگی وزارت ارشاد اسلامی خبر داد و تصریح کرد: در این طرح ابتدا نمایندگان مدارس با حضور در نمایشگاه کتاب‌های موردنیاز مدرسه را انتخاب و سپس توسط کارشناسان لیست کتب درخواستی بررسی و در پایان نمایشگاه این کتاب‌ها در قالب بسته‌های یک‌میلیون تومانی به مدارس بازدیدکننده از نمایشگاه اهدا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: مجری طرح در نمایشگاه  موسسه فرهنگی منادی تربیت وابسته  به معاونت پروشی آموزش پروش است، لذا مدیران مدارس در بدو ورود به نمایشگاه باید نسبت به تهیه فرم انتخاب کتاب در غرفه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش اقدام کنند.

مدیرکل فرهنگی هنری، اردوها و فضاهای پرورشی هزینه اجرای طرح را ۱۵ میلیارد ریال اعلام و عنوان کرد: این طرح برای سومین سال است که هم‌زمان با برپایی نمایشگاه کتاب اجرا می‌شود و با احتساب مدارسی که امسال تجهیز می‌شوند، جمع مدارسی که با اجرای این طرح کتابخانه‌هایشان تجهیز شده به 4500 واحد می‌رسد.

 وی با اشاره به اهمیت توجه به مناطق سیل‌زده در اجرای همه طرح‌ها اظهار کرد: معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش با مشارکت معاونت فرهنگی وزارت ارشاد اسلامی با اختصاص اعتباری به میزان 10 میلیارد ریال کتابخانه‌های مناطق سیل‌زده با اولویت استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان تجهیز می‌کند.

به اشتراک بگذارید :