24 ذیقعده 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۰۹ ۲۱:۰۵:۰۰
کد مطلب:  841055
مدیرکل آموزش و پرورش استان چهارمحال وبختیاری در اختتامیه هشتمین جشنواره نوجوان سالم؛
این برنامه ها تلاشی است که دانش آموزان را با زندگی سالم آشنا کنیم

مدیرکل آموزش و پرورش استان چهارمحال وبختیاری در اختتامیه هشتمین جشنواره نوجوان سالم گفت : این برنامه ها تلاشی است که دانش آموزان را با زندگی سالم آشنا کنیم

 به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش وپرورش استان چهارمحال وبختیاری، فرحناز قائدامینی در اختتامیه هشتمین جشنواره نوجوان سالم اظهار داشت: این برنامه ها تلاشی است که دانش آموزان را با زندگی سالم آشنا کنیم و آنها را در آینده به سمت وسوی زندگی سالم هدایت کنیم. ما به دنبال این هستیم که سلامت همه جانبه را برای دانش آموزان به وجود آوریم و آنها را آموزش دهیم که زندگی سالم و عاری از خطر را یادبگیرند.

قائدامینی افزود: با وجود مسائلی که امروز در جامعه ما وجود دارد و مشکلات و مسائلی که از هر طرف مارا احاطه کرده است وظیفه ماست که با برگزاری چنین جشنواره هایی به دانش آموزان درس زندگی سالم را آموزش دهیم .

وی ضمن بیان اینکه دانش آموزان در سن نوجوانی نیاز به محبت بیشتری دارند و ما باید به این نکته توجه داشته باشیم، تصریح کرد: خیلی وقت ها آسیب های که وجود دارد خودش را به شکل دوستانه نشان می دهد و شاید یکی از علت هایی که دانش آموزان ما را به این سمت و سو می برد همان درگیری خانواده ها در مشکلات روزمره است که توجه کمتری به بچه ها نشان می دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: جشنواره نوجوان سالم در همه مقاطع تحصیلی و در قالب پیشگیری از رفتارهای پرخطر، پیشگیری از مصرف مواد مخدر و مبارزه و پیشگیری از رفتارهای خشونت آمیز برگزار می گردد.

در ادامه خدایار قاسم پور معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش استان با اشاره به برگزاری هشتمین جشنواره نوجوان سالم افزود: هدف از اجرای این جشنواره در دو موضوع آموزش شیوه های زندگی سالم و و پیشگیری از رفتار های پرخطرو با محورهای پیشگیری از گرایش به سوء مصرف مواد و دخانیات، پیشگیری از گرایش به خشونت، پرخاشگری و رفتارهای پرخطر می باشد.

قاسم پور ضمن تقدیر و تشکر از همراهی و مساعدت دیگر سازمان ها، ادارات و نهادها در برنامه های کاهش و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با اشاره به اهمیت اجرای سند تحول بنیادین بیان کرد: سند تحول به مثابه نقشه راه برای تغییرات کاربردی و تخصصی در سیستم آموزش و پرورش است که هدف آن صرفا علم آموزی نیست بلکه تربیت علمی، اخلاقی، ایمانی و عملی و آموزش مهارت های اساسی زندگی است و باید با برنامه های متنوع تربیتی، ورزشی و مهارتی زمینه ساز کسب شایستگی های اخلاقی و اجتماعی در جامعه دانش آموزی باشیم.

لازم به ذکر است در این مراسم از 250 نفر از منتخبین این جشنواره تقدیر به عمل آمد. ضمناً آثار نفرات اول هر رشته جهت شرکت در مرحله کشوری به دبیرخانه ملی این جشنواره ارسال خواهند شد.

گالری تصاویر 

به اشتراک بگذارید :