7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۰ ۰۹:۱۵:۰۰
کد مطلب:  841436
مشاور و جانشین وزیر در ستاد راهبردی مدرسه محوری:
اخذ ID کارت شرط استمرار فعالیت مدیران مدارس در سال تحصیلی 99-98

مشاور و جانشین وزیر در ستاد راهبردی مدرسه محوری اخذ ID کارت را شرط استمرار فعالیت مدیران مدارس در سال تحصیلی 99-98 اعلام کرد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، فریبرز حمیدی آموزش نیروی انسانی پیشران مدرسه به‌ویژه مدیران را باعث حفظ تداوم و بقای سازمان برشمرد و اظهار کرد: نگاه گذشته محوری که آموزش را متعلق به دوران کودکی، نوجوانی و جوانی می‌داند منسوخ‌شده و امروزه تنها به‌وسیله یادگیری پیوسته و پایدار می‌توان با پیشرفت‌ها و دگرگونی‌های روز جامعه سازگار و همراه شد.

وی با اشاره به اهمیت آموزش افزود: مدرسه به‌عنوان کانون اصلی تعلیم و تربیت مسئولیت تربیت همه‌جانبه دانش آموزان را بر عهده دارد و تحقق این مهم مستلزم تلاش‌های هوشمندانه و علمی همه همکاران تحت راهبری مدیران محترم مدارس است.

حمیدی تصریح کرد: مدیران و معلمان مدارس برای انجام این مأموریت نیازمند کسب و توسعه شایستگی‌های تخصصی و حرفه‌ای هستند بنابراین در چارچوب نظام مدرسه محوری ده عنوان دوره آموزشی و کاربردی در سال جاری در سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان (LTMS) برای مدیران مدارس ارائه می‌شود.

 مشاور و جانشین وزیر در ستاد راهبردی مدرسه محوری خاطرنشان کرد: مدیران باید با مراجعه به سامانه مذکور و در همه دوره‌ها ارائه‌شده ثبت‌نام کنند.

وی ادامه داد: ازآنجایی‌که سامانه صدور ابلاغ (بکفا) در سال تحصیلی جدید به سامانه جامع مدیریت یادگیری و آموزش فرهنگیان (LTMS) متصل شده است گذراندن دوره‌های مذکور برای مدیران مدارس الزامی است و نتایج آزمون این دوره‌ها به‌عنوان اولین گام در اجرای راهکار 4-11 سند تحول بنیادین یعنی استقرار نظام سنجش شایستگی‌های حرفه‌ای مدیران مدارس تلقی می‌شود، لذا اخذ گواهی دوره‌های آموزشی گذرانده شده مذکور یکی از الزامات استمرار فعالیت مدیران مدارس در سال تحصیلی 99-98 خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :