6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۱۱ ۱۱:۵۵:۰۰
کد مطلب:  842523
معاون پرورشی و فرهنگی در آیین سپاس معلم؛
معلم به جامعه و نسل جوان و نوجوان امید و انگیزه می‌دهد

معاون پرورشی و فرهنگی، وزارت آموزش‌وپرورش در آیین سپاس معلم گفت: مدرسه آیینه تمام نمای جامعه ما است و قلب تپنده این جامعه کوچک اما اثربخش معلم است اگر حال معلم خوب نباشد حال جامعه خوب نخواهد بود و دچار مشکلات متعددی خواهیم شد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش‌وپرورش، علیرضا کاظمی در مراسم سپاس معلم که در منطقه 11 شهر تهران برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره استاد شهید مرتضی مطهری و تبریک فرارسیدن روز معلم، اظهار کرد: پیامبران از آدم (ع) تا محمد (ص) و ائمه هدی که ادامه‌دهندگان راه سلسله انبیاء هستند، معلمان حقیقی جامعه بشریت هستند و روز ۱۲اردیبهشت‌ماه به‌افتخار حضور پر خیروبرکت شهید مطهری و شهادت وی در این راه، روز معلم نام‌گذاری شده است.

وی افزود: اگر روز شهادت شهید مطهری روز معلم نام‌گذاری شد به‌واسطه این بود که شهید مطهری معلمی کامل با جامع صفات معلمی بود که در تمام طول عمرش مشغول تعلیم و معلمی بود و در این راه هم شهید شد.

معاون پرورشی و فرهنگی بابیان اینکه شهید مطهری اندیشمند آزاداندیشی بود که از هیچ تلاشی در جهت تربیت جامعه دریغ نورزید، گفت: وی مسئولیت گرا بود و در آن زمان دردهای جامعه را پیدا می‌کرد و راه‌حل ارائه می‌داد به‌عنوان‌مثال وقتی حجاب را مسئله دید در مورد حجاب مطلب نوشت، وقتی انحرافات فکری و بسط و نشر تفکر مادی را دید کتاب ماتریالیسم را نوشت و وقتی تحریف دینی را در عاشورا دید کتاب حماسه حسینی را نوشت.

کاظمی خاطرنشان کرد: وی عارف، فیلسوف و سیاستمدار غیرتمند و عزتمندی بود که سخنرانی‌های غرورآفرین وی در قبل از انقلاب تن آمریکا و اسرائیل را به لرزه درآورده بود.

وی در ادامه با گرامیداشت یاد چهل هزار معلم و دانش‌آموز شهید، اضافه کرد: یقیناً باید قدردان معلمان کشور باشیم، معلمی که باوجود تمام کاستی‌ها چراغ تعلیم و تربیت را پرفروغ و پرچم تعلیم و تربیت را در سراسر کشور برافراشته نگه داشتند و با طی کردن مسیرهای سخت‌دل درگرو پیشرفت و تمدن جامعه دارند.

کاظمی با اشاره به سخنان امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری اظهار کرد: مدرسه آیینه تمام نمای جامعه ما است و قلب تپنده این جامعه کوچک اما اثربخش معلم است اگر حال معلم خوب نباشد حال جامعه خوب نخواهد بود و دچار مشکلات متعددی خواهیم شد.

معاون پرورشی و فرهنگی بابیان اینکه قد و اندازه هیچ جامعه‌ای از قد و اندازه معلمان بالاتر نخواهد رفت، گفت:باید به مدرسه، معلم و نظام تعلیم و تربیت توجه شود تا کشور در مسیر پیشرفت و توسعه باشد وتمام کشورهایی که امروز در اوج قله‌های توسعه ایستاده‌اند به معلم و جامعه معلمی توجه کرده‌اند.

وی تصریح کرد: معلم به جامعه و نسل جوان و نوجوان امید و انگیزهمی‌دهد و مهارت‌های لازم را برای زندگی سعادتمند به او یاد می‌دهد و همچنین معلم اخلاق را به جامعه منتقل می‌کند و انسجام جامعه به تلاش‌های مادرانه و پدرانه معلمان جامعه بستگی دارد.

تقدیر و تجلیل از خانواده شهید مدافع حرم داریوش درستی

کاظمی در ادامه گفت: امروز معلم بزرگ‌ترین سرمایه انسانی کشور است که بزرگ‌ترین خدمت را به جامعه می‌دهد و اگر قرار باشد در کشور اتفاق خوب‌رخ دهد باید نگاه‌ها به جایگاه معلم تغییر پیدا کند و این بالاترین خدمت به کشور و جامعه است.

معاون پرورشی و فرهنگی با اشاره به اینکه یکی از بزرگ‌ترین مشکلات موجود شکاف و گسست بین نظر و عمل است، اظهار کرد: امیدواریم روزی این شکاف از بین برود و معلمین جایگاه واقعی خود را پیدا کنند و جامعه اصلی‌ترین دغدغه خود را معلم بداند. آن روز است که مسیر ترقی و تکامل و پیشرفت را به سمت توسعه پایدار به‌سرعت طی خواهیم کرد.

به اشتراک بگذارید :