24 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۱ ۰۸:۴۳:۱۷
کد مطلب:  850417
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد؛
ارسال ۲۰ میلیارد ریال اقلام آموزشی و پرورشی ویژه مدارس حاشیه شهرهای استان خراسان رضوی در قالب کاروان امید

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی از ارسال اقلام آموزشی و پرورشی ویژه مدارس حاشیه شهر نقاط محروم استان با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال در جهت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در قالب کاروان امید خبر داد.

به گزارش مرکز امور هماهنگی، ارتباطات و حوزه وزارتی آموزش و پرورش، قاسمعلی خدابنده اظهار کرد: آموزش و پرورش برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی به ویژه در حاشیه شهرها، طرح ها و برنامه های فراوانی دارد که در حال انجام است و تلاش می کنیم  تا نشاط و شادابی را در مدارس افزایش دهیم و برنامه های غنی و پرباری برای اوقات فراغت دانش آموزان در نظر بگیریم لذا با اجرای این طرح ها گرایش دانش آموزان به سمت آسیب های اجتماعی کاهش خواهد یافت.

وی افزود: به همین منظور اقدام به خرید تجهیزات و لوازم آموزشی و پرورشی با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال برای مدارس حاشیه شهر نقاط محروم استان کردیم و امروز این محموله تحت عنوان کاروان امید به این مناطق ارسال می شود.

خدابنده تصریح کرد: این اقلام به تعداد یک هزار و 807 قلم کالا شامل رایانه، میز، نیمکت، یخچال، کولر، بخاری، تجهیزات هوشمند سازی مدارس و ... است که امیدواریم بتواند از طریق رفع نیازهای اقتصادی از جمله نیازهای آموزشی، پرورشی و ورزشی در جهت کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی در آن مناطق موثر باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اعتبار این طرح از منابع وزارت کشور برای مدارس حاشیه شهر تامین شده و به ادارات آموزش و پرورش نواحی یک، دو، پنج، هفت، منطقه تبادکان و شهرستان های سبزوار، نیشابور، کاشمر و تربت حیدریه ارسال خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :