6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۳۰ ۰۹:۱۰:۰۰
کد مطلب:  856726
رئیس دانشگاه فرهنگیان در نشست مشترک اعضای کمیسیون آموزش:
حمایت‌های ارکان نظام از دانشگاه فرهنگیان موجب برداشتن گام‌های بلند در راستای مأموریت‌ها شده است

رئیس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به حضور بیش از 70 درصد دانشجویان در سراهای دانشجویی در طول‌ترم، بر لزوم توجه به بودجه و نیازهای آنان تأکید کرد.

به گزارش معاونت رسانه و ارتباطات آموزش‌وپرورش، در نشست مشترک اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با هیئت‌رئیسه دانشگاه فرهنگیان، حسین خنیفر، رئیس دانشگاه فرهنگیان ضمن تقدیر از حضور مدیران نظام به‌ویژه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات و ستاد آموزش‌وپرورش، دانشگاه فرهنگیان را دانشگاهی حساس و تأثیرگذار در سطح ملی و قاعده هرم نظام تعلیم و تربیت برای تربیت‌معلمان نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

وی با اشاره به شرایط کنونی کشور، ابراز امیدواری کرد: بتوانیم با درایت، عزم ملی و داشتن افق باز و روشن  بهترین نظام شایسته تعلیم و تربیت را به نمایش بگذاریم و آن را به جایگاه بایسته آن برسانیم.

خنیفر با اشاره به حمایت‌های ارکان نظام از دانشگاه فرهنگیان آن را عاملی برای برداشتن گام بلند در راستای مأموریت ها دانست.

وی با اشاره به جذب دانشجو معلم از طریق کنکور سراسری و ماده 28، افزود: در همین راستا از ظرفیت فارغ‌التحصیلان برتر دانشگاه‌ها به‌ویژه در رشته‌های علوم پایه با شرط گذراندن دروس پداگوژی و فنون تدریس و معلمی نیز بهره برداری می شود.

رئیس دانشگاه فرهنگیان بابیان حضور 20 هزار دانشجو معلم کارشناسی پیوسته و ماده 28 در کلاس درس از مهر سال جاری، گفت: با افزایش پذیرش و تربیت ‌معلم مورد نیاز در این دانشگاه، کمبود معلم برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به حضور بیش از 70 درصد دانشجویان در سراهای دانشجویی در طول‌ترم، بر لزوم توجه به بودجه و نیازهای آنان تأکید کرد.

خنیفر همچنین بر اهتمام ویژه برای پذیرش 55 هزار دانشجو (20 هزار کارشناسی پیوسته و 35 هزار ماده 28) در سال جدید اشاره و اظهار کرد: این امر فرصتی طلایی برای اشتغال و بکار گیری فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها است.

وی در ادامه بابیان انجام آمایش و نیازسنجی رشته‌ها و میزان دانشجو تا سال1405، تصریح کرد: پس از جبران کمبود معلم، به سمت ارتقاء کیفی حرکت خواهیم کرد، چنانکه تجارب جهانی نشان می‌دهد با داشتن  نظام تعلیم و تربیت شایسته می‌توان از آمار جرائم کاست و زندان‌ها را بست.

رئیس دانشگاه فرهنگیان  مهارت‌آموزی، داشتن کلاس‌های مفرح و شاد و استفاده از تجارب بین‌المللی و بومی‌سازی را از عوامل پیشرفت نظام‌های تعلیم و تربیت جهان برشمرد و افزود: با معلم دیروز نمی‌توان دانش‌آموز امروز را برای فردا تربیت کرد.

وی به عدم تناسب بودجه دانشگاه با پراکندگی آن در سراسر کشور اشاره کرد و گفت: جذب 2080 هیئت‌علمی تا سال 1404  ، بهسازی و بازسازی ساختمان‌ها و فضاهای  فرسوده و اهتمام ویژه برای اجرایی شدن طرح 100-31 در مراکز استان از نیازهای اساسی دانشگاه فرهنگیان است.

خنیفر در پایان با تأکید بر اهمیت گزینش مناسب معلمان، تصریح کرد: باید افراد با ایمان ، عاشق معلمی و عاشق میهن و مملکت معلم شوند.

به اشتراک بگذارید :