6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۰۵ ۱۲:۳۵:۰۰
کد مطلب:  860231
معاون پرورشی و فرهنگی در همایش بزرگداشت سالروز حماسه تاریخی آزادسازی خرمشهر‌؛
حاصل فداکاری‌ها در فتح خرمشهر شکل‌گیری وحدت و همدلی بین مسئولان بود

معاون پرورشی و فرهنگی اظهارکرد: در ایران مؤلفه قدرت نرم روحیه انقلابی، اعتقادات و روحانیت است که در محور آن آموزش‌وپرورش قرار دارد و دشمن به دنبال ستون فقرات جمهوری اسلامی ایران است  لذا  ما نمی‌گذاریم که به آموزش‌وپرورش آسیبی برساند.

به گزارش معاونت رسانه و ارتباطات آموزش‌وپرورش، علیرضا کاظمی ضمن تسلیت شهادت حضرت علی علیه‌السلام و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس اظهار کرد: روز سوم خردادماه و فتح خرمشهر آن‌قدر اهمیت دارد وارزشمند است که هرساله مراسمی در گرامیداشت این روز برگزار می‌شود و آن اتفاقات بازخوانی شود.

معاون پرورشی و فرهنگی بابیان اینکه پیروزی در فتح خرمشهر  به تثبیت نظام جمهوری اسلامی ایران منجر شد، گفت: فتح خرمشهر تمام محاسبات دشمن را به هم زد و در فتح خرمشهر تحقق وعده‌های الهی را می‌توانیم ببینیم.

کاظمی خاطرنشان کرد: خرمشهر در حوزه مقاومت و پیروزی پرچم‌دار است و در طول دوران دفاع مقدس؛ مقاومت مثال‌زدنی داشت، چراکه مقاومت مردم مقاومتی همه‌جانبه بود و زن، مرد، کودک و نظامی و همه مردم مقاومت کردند لذا خرمشهر نماد مقاومت و ایثار است.

وی بابیان اینکه پیروزی و فتح خرمشهر بسیار مهم بود، گفت: در طول دفاع مقدس عملیاتی به این وسعت ازنظر زمانی و مکانی نداشتیم و عملیات ٣۵روز ادامه داشت تا فتح خرمشهر به دست آمد.

معاون پرورشی و فرهنگی در ادامه گفت: خرمشهر با تمام نیروهای اشغالگر پس گرفته شد و عراقی‌ها نتوانستند بازگردند و اسیر شدند و در این عملیات هفتاد هزار نیروی نظامی شرکت کردند که سی هزار زخمی و شهید داده شد، شش هزار شهید و بیست‌وچهار هزار زخمی داشتیم و البته عراقی‌ها هم زخمی و تلفات داشتند و نوزده هزار اسیر در این شهر گرفتیم.

کاظمی تصریح کرد: حاصل فداکاری‌ها در فتح خرمشهر وحدت و همدلی بود که بین نیروی نظامی و مسئولین اتفاق افتاد.

معاون پرورشی و فرهنگی در ادامه اضافه کرد: یکی از دلایل پیروزی ما اوج توکل رزمندگان اسلام در آن برهه از جنگ بود که اگر بخواهیم فضای اخلاق را در طول جنگ ارزیابی کنیم عملیات بیت‌المقدس ازخالص‌ترین عملیات‌ها بوده است و فراموش نکنیم کهدر هر شرایط سختی که ملت و مسئولین در آن به خدا متکی شوند، پیروزی خواهند داشت و باید در پیروزی‌هایی که خدا نصیب ما می‌کند منیت را کنار بگذاریم.

کاظمی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر دو عامل مهم در پیروی خرمشهر، اظهارکرد: دانش نظامی، هوشمندی و شجاعت فرماندهان ارتش و سپاه اولین رمز و راز موفقیت در پیروزی خرمشهر بود که البته این عامل باایمان به خدا و اخلاص در عمل همراه بود و بدانیم که هرزمانی که تنها به خودمان متکی باشیم نقطه آغاز شکست ما است.

وی بابیان اینکه نظام و کشور در شرایط سختی است، گفت: مقام معظم رهبری گفتند «دشمن آرایش جنگی دارد» و با ما در حال جنگ است و البته دشمن چهل سال است که انواع استراتژی‌ها را برای شکست ما در نظر گرفته است که همیشه شکست هم می‌خورد.

کاظمی خاطرنشان کرد: دشمن برای نشان دادن قدرت و سلطه خود برجهان از پا نمی‌نشیند و مسیر تسلط بر ادراک مردم را در پیش‌گرفته است و در چند مسیر این سیاست خود را طی می‌کند.

وی در ادامه اضافه کرد: اولین مسیر دشمن جنگ نرم است که در مباحث فرهنگی وارد شده است و به دنبال ایجاد شکاف بین اداره عمومی و واقعیت‌های جامعه است تا بتواند تغییر رفتارهای اجتماعی را شکل بدهد.

معاون پرورشی و فرهنگی تأکید کرد: دشمن می‌خواهد اعتماد عمومی مردم را با بزرگنمایی و سیاه نمایی در حوزه اقتصادی و فرهنگی و سیاسی نسبت به کلیت نظام تغییر دهد و اعتماد که بالاترین سرمایه است را از بین ببرد.

کاظمی با تأکید بر اینکه تمام قدرت نرم جمهوری اسلامی برگرفته از نهاد آموزش‌وپرورش است، گفت: هر کشوری یک مؤلفه قدرت نرم دارد و بقیه مؤلفه‌های قدرت را در کنار آن کسب می‌کند و در ایران مؤلفه قدرت نرم روحیه انقلابی، اعتقادات و روحانیت است که در محور آن آموزش ‌و پرورش قرار دارد و دشمن به دنبال ستون فقرات جمهوری اسلامی ایران است و البته ما نمی‌گذاریم که به آموزش‌وپرورش آسیبی برساند.

وی به کلیپ‌های پخش‌شده در مدارس اشاره کرد و گفت: شک نکنید یک توطئه و نقشه طراحی و حساب‌شده برای زدن آموزش ‌وپرورش، این نهاد فرهنگی کشور بود. آموزش‌وپرورش نهادی است که تمام قدرت‌ نرم معلمان را دارا است و معلمان بالاترین سرمایه کشور هستند. هر کشوری یک مؤلفه قدرت‌ نرم به‌عنوان مزیت برای اعمال سیاست‌های خود دارد و سایر مؤلفه‌های قدرت را برای آن کسب می‌کند.

کاظمی گفت: در محور این قدرت نرم آموزش‌وپرورش قرار دارد. دشمن می‌خواهد ستون فقرات جمهوری اسلامی ایران را بزند. پخش کلیپ در فضای‌ مجازی و رسانه‌های آن‌سوی آب کاملاً هدایت‌‌شده بود.

به اشتراک بگذارید :