7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۳ ۱۱:۴۷:۰۵
کد مطلب:  863938
صبح امروز صورت گرفت؛
بازدید قائم‌مقام وزیر آموزش‌وپرورش از حوزه‌های اجرای امتحانات نهایی خردادماه

در بازدید قائم‌مقام وزیر آموزش‌وپرورش از حوزه‌های اجرای امتحانات نهایی خردادماه از روند اجرای این امتحانات از جمله روند تکثیر، صورت‌جلسه امتحانات، چگونگی حضوروغیاب دانش آموزان، مشکلات دانش آموزان کند نویس، سالن برگزاری امتحانات موردبررسی قرار گرفت.

به گزارش معاونت اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش، امیرعلی نعمت الهی به همراه سرپرست اداره کل ارزیابی و عملکرد با حضور در دو حوزه اجرای امتحانی نهایی دبیرستان پسرانه شهید بهشتی و هنرستان دخترانه فیروزکوهی در منطقه ١١تهران ضمن قدردانی از زحمات و تلاش عوامل اجرایی امتحانات اظهار کرد: با شیوه جدیدی که امسال مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش‌وپرورش برای ارسال سؤالات امتحانات نهایی در نظر گرفته است، امکان تخلف بسیار کمتر شده است و تاکنون هیچ گزارشی از تخلف در امتحانات نداشته‌ایم.

در ادامه نعمت الهی از بخش تکثیر سؤالات حوزه‌های امتحانی بازدید کرد و روند کار را با مدیران حوزه موردبررسی قرارداد و چالش‌های موجود را پیگیری کرد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش آمار کل دانش آموزان پایه دوازدهم و پیش دانشگاهی شرکت کننده در امتحانات نهایی را 678 هزار و408 نفر اعلام و  اظهار کرد: این دانش آموزان در4 هزار و 273 حوزه اجرایی در سطح کشور  در امتحانات نهایی شرکت می کنند.

نعمت الهی تصریح کرد: از این تعداد 66 هزار و392 دانش آموز در 254 حوزه اجرایی  مستقر در شهر تهران در امتحانات نهایی شرکت می کنند.

وی افزود: در خارج از کشور نیز 828 دانش آموز پایه داوزدهم و پیش دانشگاهی در 63 حوزه اجرایی در امتحانات نهایی حضور دارند.

 در این بازدید عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش‌وپرورش شهر تهران اظهارکرد: تیم‌های فنی برای پشتیبانی حوزه‌های امتحان نهایی پیش‌بینی‌شده‌اند که در صورت بروز مشکل برای رفع آن حاضر خواهند شد و یا حوزه‌های امتحانات نهایی می‌توانند با هماهنگی از مدارس همجوار سؤالات را دریافت کنند.

صورت‌جلسه امتحانات، چگونگی حضور و غیاب دانش‌آموزان، مشکلات دانش‌آموزان کند نویس، سالن برگزاری امتحانات از دیگر مواردی بود که قائم‌مقام وزیر آموزش‌وپرورش در این بازدید موردبررسی قراردارد.

در ادامه این بازدید زهرا مظفر سرپرست اداره کل ارزیابی و بررسی عملکرد وزارت آموزش‌وپرورش ضمن حضور در حوزه اجرای امتحان نهایی دبیرستان پسرانه فرهنگ منطقه ٢ شهر تهران با اشاره به اهمیت حفظ روحیه دانش‌آموزان و جلوگیری از هرگونه عوامل اضطراب زا تصریح کرد: الصاق تصویر دانش آموزان روی صندلی امتحان و کارت ورود به جلسه ضریب امنیت امتحانات را بالا می‌برد.

مظفر در حوزه تصحیح امتحانات نهایی منطقه ٢شهر تهران نیز حضور یافت و از عوامل حوزه و مصححان قدردانی کرد که باوجود شرایط سخت این مسئولیت را پذیرفته‌اند.

به اشتراک بگذارید :