6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۱۹ ۰۹:۴۳:۵۰
کد مطلب:  865149
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی،
دریافت شهریه در مدارس دولتی ممنوع است

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی گفت: طبق مصوبه دولت ، دریافت شهریه در مدارس دولتی ممنوع است و با مدیران متخلف برخورد می شود .

به گزارش اداره اطاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «شهریار فولادوند» در گفتگو با صدا و سیمایمرکز اراک؛ گفت: طبق مصوبه دولت  ، دریافت شهریه در مدارس دولتی ممنوع است و در مدارس غیر دولتی هم میزان شهریه 10 درصد افزایش می یابد.

فولادوند افزود: ثبت نام‌ها در مدارس پیش دبستانی ابتدایی شروع شده و در مقاطع تحصیلی متوسطه اول و دوم از تیر آغاز خواهد شد.

وی گفت: در مدارس خاص از جمله استعداد‌های درخشان و شاهد  که شرایط ویژه خود را دارد و با ضوابط تعریف شده ثبت‌نام انجام می‌شود، در مدارس هیات امنایی هم شهریه از ۱۴۰ هزار تومان برای دوره ابتدایی و ۲۴۰ هزار تومان برای دوره متوسطه تعیین شده است و حداکثر شهریه در مدارس خاص هم تا ۷۰۰ هزار تومان است

مدیر کل آموزش و پرورش استان مرکزی در ادامه افزود: هم استانی های عزیز می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا نداشتن همکاری در ثبت نام فرزندانشان از سوی مدارس به اداره کل، نواحی و مناطق آموزشی استان و یا سامانه رسیدگی به شکایات آموزش و پرورش به نشانی( shekayat.medu.ir ) مراجعه کنند.

فولادوند گفت : بهترین مدرسه نزدیک ترین مدرسه به منزل است و با این روش می توان  هم هزینه ها را کاهش داد و هم رابطه خانواده و  با مدارس افزایش داد. 

به اشتراک بگذارید :