24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۰ ۱۶:۲۹:۱۹
کد مطلب:  866148
اولین جلسه شورای سیاستگزاری سمپاد مهارتی برگزار شد

اولین جلسه شورای سیاستگزاری سمپاد مهارتی ویژه مدارس استعدادهای درخشان در محل باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار شد.

 در این جلسه فاطمه مهاجرانی بیان داشت:  هدف ازسمپاد مهارتی تربیت افرادی است که به صنعت کشور کمک کنند و برای این مهم سند راهبردی برای سمپاد مهارتی خواهیم داشت.

وی افزود: در استان های خرسان رضوی، البرز، همدان و خوزستان به ترتیب زمینه های فعالیت در بخش شبکه و نرم افزار، شبکه و نرم افزار و فتوگرافیک، کامپیوتر و الکترونیک فراهم شده است.

علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد:  34 درصد دانش آموزان دوره متوسطه در حوزه هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش تحصیل می کنند .

وی افزود سهم بخش خصوصی در این حوزه باید ویژه دیده شود که استعدادهای برتر جذب فنی و حرفه ای و مهارتی شوند .

کمرئی افزود: توجه به صنعت از طریق جذب نخبه ها و حضور آنها علاوه بر  آموزش عمومی  به آموزش مهارتی نیز صورت گیرد . برای این کار بنایی مستحکم برای سمپاد از طریق سیاستگزاری درست و منطقی شکل دهیم.

سلیمان  پاک سرشت  معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش های فنی  و حرفه ای کشور نیز گفت: در گام اول یک انقلاب فرهنگی صورت خواهد گرفت و نیازمند تحول در سطح مدیران و بنگاه های هستیم که این امر مهم می تواند نگاه بلند مدتی از سوی بخش خصوصی به این آموزش ها داشته باشند  و  لازم است که تجربه های تطبیقی و نظام ارزشیابی دیگر کشور ها و حوزه های بخش خصوصی را لحاظ کنیم تا در ادامه راه با چالش بزرگ روبرو نشویم و آموزش های فنی و حرفه ای ومهارتی آمادگی لازم را برای همراهی این حوزه خواهد داشت.

شیان ذکر است : در این جلسه مدعوین از وزارت آموزش و پرورش ،وزارت علوم ،وزارت کار ،تعاون و رفاه اجتماعی  ، بخش خصوصی،جامعه شناسان و کارشناسان تعلیم و تربیت حضور داشتند .

گفتنی است:  مقرر شد که جلسات این شورا هر دو هفته یکبار برگزار شود.

به اشتراک بگذارید :