24 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۲ ۱۹:۰۵:۰۲
کد مطلب:  867472
مدیرکل آموزش و پرورش استان عنوان کرد:
روابط عمومی کنشگر، لازمه عصر ارتباطات است

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: روابط عمومی کنشگر، لازمه عصر ارتباطات است.

   به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان، محمد پورداود در نشست کارشناسان روابط عمومی شهرستان ها، نواحی و مناطق که در شهرستان نهاوند برگزار شد، با بیان این که روابط عمومی هنری فردی اما کاری گروهی است، اظهار کرد: روابط عمومی از یک بعد ریشه در ذات و شخصیت کارگزارانش دارد که نحوه و شیوه به کارگیری آن برای دستیابی به رسالت های سازمانی می تواند در رده هنر های انسانی قرار گیرد.
   پورداود افزود: حوزه روابط عمومی به دلیل ماهیت و ضرورت های کاری آن نیازمند رسیدن به الگو های مدرن برای آمادگی انجام سخت ترین کارها در قالب گروه و تیم است.
   وی با اشاره به این که فرایند جهانی شدن وظایف و کارکرد های جدیدی را برای بخش روابط عمومی در سازمان های دولتی و خصوصی به وجود آورده است، تصریح کرد: امروز روابط عمومی به عنوان عرصه بروز کانونی ترین مفاهیم علوم اجتماعی بروز و ظهور یافته است.
   پورداود گفت: اگر روابط عمومی در یک سازمان الزامات عصر جهانی شدن را دریابد، می تواند فرصت های با ارزشی از طریق ایجاد و افزایش سرمایه اجتماعی و نیز مواجهه با فرسایش آن در سازمان متبوع خود فراهم سازد.
   مدیر کل آموزش و پرورش استان با بیان این که در عصر فن آوری رسانه ای و ارتباطات کار روابط عمومی کنشگری است، خاطرنشان کرد: در عصر جهانی شدن روابط عمومی چه به لحاظ کارکرد و چه به لحاظ معنا در حال تحول است.
   پورداود با تاکید بر اهمیت توجه به اصل روابط انسانی در آموزش و پرورش، تصریح کرد: روابط عمومی نقش مهمی در کوتاه شدن فاصله صف و ستاد دارد.
   وی اهتمام به رسانه ها را از لوازم موفقیت روابط عمومی ها خواند و افزود: فعالان حوزه روابط عمومی نقش مهمی در انعکاس و تبیین دستاوردهای دستگاه تعلیم  و تربیت دارند.
   گفتنی است در این نشست که فرماندار و مدیر آموزش و پرورش نهاوند نیز حضور داشتند، از کارشناسان حوزه روابط عمومی تقدیر به عمل آمد.

 

به اشتراک بگذارید :