6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۰۸:۵۲:۵۹
کد مطلب:  867592
نشست واگذاری فعالیت‌های سوادآموزی به موسسات و دستگاه‌های مشارکت‌پذیر برگزار شد

دومین نشست واگذاری فعالیت‌های سوادآموزی به موسسات و دستگاه‌های مشارکت‌پذیر با حضور معاونان توسعه مدیریت و پشتیبانی و سواد آموزی آموزش و پرورش استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «حسین میرزایی» معاون سواد آموزی، در این نشست با اشاره به اجرای دستورالعمل واگذاری فعالیت های سواد آموزی به موسسات عمومی و بخش های غیر دولتی خواستار هماهنگی نزدیک اعضای کارگروه جهت عملیاتی شدن شیوه نامه برون سپاری شد.

وی ضمن اشاره به فعالیت های صورت گرفته و واگذاری فعالیت ها در این حوزه گفت: یکی از مهمترین مباحث و اقدامات حوزه سوادآموزی که حساسیت بالایی دارد و باید با دقت پیگیری شود، واگذاری فعالیت های سوادآموزی به موسسات عمومی و بخش های غیردولتی می باشد.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان مرکزی اظهار داشت: دقت، سرعت و مراقبت از مفاد و محتوای تفاهمنامه‌ها و قراردادها از مولفه­های اساسی و پایدار این طرح می باشد که باید توسط واحدهای مرتبط و دستگاه‌های نظارتی پیگیری، رصد و شفاف سازی شود.

معاون سوادآموزی آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: انتظار می رود با هماهنگی و همکاری اعضای کارگروه بتوان با برنامه ریزی مدون در خصوص طرح برون سپاری فعالیت های سوادآموزی و جذب و آموزش سوادآموزان در قالب عقد قرارداد و به صورت خرید خدمات آموزشی به موسسات و مراکز آموزشی تشکیل شده ، اقدامات موثری در راستای ارتقا کیفیت آموزشی برداشت.

در ادامه «وحید مددی» کارشناس مسئول ساماندهی آموزشهای داوطلبانهو واگذاریها سوادآموزی طی گزارش از وضعیت واگذاری فعالیت های سوادآموزی در سال گذشته گفت: در سال 97 در سطح استان 9 منطقه فعالیت های سوادآموزی خود را به موسسات غیردولتی واگذار کردند که فعالیت های این 9 منطقه را 4 موسسه و شرکت غیردولتی بر عهده داشتند.

وی در ادامه افزود: در سال 97 معاونت سوادآموزی سعی داشته که حداکثر فعالیت های سوادآموزی را به شهرستان ها تفویض نماید که این فعالیت ها باتوجه به ظرفیت های استان و شهرستان ها به خوبی صورت پذیرفته است.

در ادامه اعضای کارگروه در رابطه با موضوعات جلسه به بحث و تبادل نظر پرداختند و مصوباتی در پی داشت.

به اشتراک بگذارید :