6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۳ ۱۶:۲۶:۲۱
کد مطلب:  867874
نماینده مردم اراک،خنداب و کمیجان در مجلس:
برآورده کردن نیاز مدرسه سازی مستلزم اتصال دولت به اقیانوس بیکران خیرین است

نماینده مردم اراک، خنداب وکمیجان درمجلس شورای اسلامی در آئین تکریم و تجلیل از خیرین مدرسه ساز استان مرکزی در اراک گفت: برآورده کردن نیاز مدرسه سازی مستلزم اتصال دولت به اقیانوس بیکران خیرین است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی وروابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، « علی اکبر کریمی» امروز (۲۳خرداد)  در بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان مرکزی که با حضور استاندار مرکزی، جمعی از مسئولان و خیرین مدرسه ساز استان مرکزی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره دکتر حافظی رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور، گفت؛ زندگی دنیوی و هر آنچه خداوند به ما عطا کرده فنا شدنی است و چیزی که برای ما می ماند کار خیر و خدا پسندانه و کاری است که در راه رضای خدا انجام می دهیم.

 نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: همه ما باید تلاش کنیم از آنچه که خداوند به ما عنایت کرده با نیت خیر خواهانه مصرف کنیم و در این مسیر خیر، داشته هایمان را مصرف کنیم.

 وی با بیان اینکه کمتر کاری قداست و ماندگاری عمل خیر مدرسه سازی را داشته باشد، بیان کرد: مدرسه سازی جای انسان سازی است جایی که آینده سازان این مرز و بوم در آن پرورش می یابند.

این مقام مسئول ادامه داد: امروز مجمع خیرین مدرسه ساز از بناهای خیری است که در بین  همه فعالیت های خیر در کشور همچون گوهری ناب می درخشد.

کریمی اظهار کرد: انجمن خیرین مدرسه ساز امروز تبدیل به یک الگو شده  است و شاهد تشکیل انجمن های مشابه ای در بخش های دیگر همچون ورزشی ،بهداشت و درمان و ... هستیم که اینها همه از مدرسه سازی الگو گرفتند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: امید است شاهد استمرار تلاش های این عزیزان در امر  خیر و خدا پسندانه مدرسه سازی و کمک به آموزش هر چه بهتر آینده سازان ایران اسلامی  باشیم.

وی با بیان اینکه ما در مجلس تمام تلاشمان این است که حداکثر امکانات و اعتبارات را دد اختیار این بخش قرار دهیم، اضافه کرد: امکانات دولتی محدود است و برآورده کردن این نیاز قطعا مستلزم اتصال امکانات دولتی به اقیانوس نامحدود خیرین و نیکوکاران در جامعه است.

کریمی خاطر نشان کرد: تجربه نشان داده که هر کاری که به خیرین و مردم متصل کردیم موفق شده و پیش رفته ولی کارهای که فقط دولتی بوده به دلیل توان محدود مالی به خوبی پیش نرفته است.

 وی اضافه کرد؛ امید است این همت و تلاش عزیزان در حوزه مدرسه سازی سبب مشارکت بیش از پیش خیرین و مردم ور ایجاد شرایط مناسبتر برای مدارس و جامعه  باشد

 

به اشتراک بگذارید :