6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۷ ۱۳:۱۸:۲۱
کد مطلب:  869849
نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی برگزار شد

247 امین نشست شورای آموزش و پرورش استان مرکزی با حضور استاندار مرکزی در سالن جلسات استانداری برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «شهریار فولادوند» مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در پایان این جلسه در جمع خبرنگاران گفت: امروز شاهد برگزاری دویست و چهل و هفتمین جلسه شورای آموزش با موضوع بررسی حجم ابلاغی حوزه سواد آموزی و برنامه های  آموزش و پرروش در طرح غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان بودیم.

وی افزود: برنامه های معاونت سوادآموزی در سال 98 در سه بخش، دوره سوادآموزی، دوره انتقال و دوره تحکیم تدوین و اجرا خواهد شد.

 فولادوند اظهار داشت: در دوره سواد آموزی، طبق حجم ابلاغی وزارت متبوع، استان مرکزی مکلف است 3 هزار و 526 نفر را تحت پوشش قرار دهد که شامل، 2 هزار و 219 نفرسوادآموزی اصلی، 760 نفر در طرح خواندن با خانواده، 100 نفر مهار آموزی و 447 نفرسوادآموزی اتباع می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی تصریح کرد: در دوره انتقال نیز، 5هزار و 60 نفر تحت پوشش برنامه های سوادآموزی قرار خواهند گرفت که این رقم یک هزار و 174 نفر در دوره انتقال اصلی، 100 نفر اتباع، 170 نفر در طرح آموزش رایانه، یک هزار و 444 نفر در طرح خواندن با خانواده، 150 نفر مهارت آموزی،یک هزار و 11 نفر انشانویسی، و یک هزار و 11 نفر در مسابقات، را در بر می گیرد.

وی یادآور شد: استان مرکزی همچنین متعهد شده است یک هزار و 953 نفر در دوره تحکیم اصلی و یک هزار و 100 نفر در حلقه های کتابخوانی که مجموعا 3 هزار و 53 نفر را شامل می شود،  در دوره تحکیم تحت پوشش آموزش های سوادآموزی قرار دهد.

فولادوند بیان داشت: بر اساس موارد مطرح شده در نشست شورا، با نظر ریاست محترم شورا و کلیه اعضا حجم ابلاغی در سال 1398 در آموزش و پرورش برای اجرای در حوزه سوادآموزی تصویب شد.

مدیرکل آموزش و پرورش افزود: موضوع بعدی، بحث غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان بود که طی برنامه ریزی انجام شده، برای بیش از 40 هزار دانش آموز در آموزش و پرورش در شهرستان ها و مناطق، همه امکانات ما در درون مجموعه بسیج شده است .

فولادوند گفت: در همین راستا و به منظور ارتقا کیفیت فعالیت های پایگاه های اوقات فراغت، از بضاعت و مشارکت سایر دستگاه ها هم برای ایجاد ظرفیت های جدید در تابستان سال 1398 در قالب انعقاد تفاهم نامه های همکاری نیز استفاده خواهد شد.

 مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی خاطر نشان کرد: در تابستان امسال 279 پایگاه اعم از مدارس مجری طرح، کانون های فرهنگی تربیتی، دارالقرآن ها و سالن های ورزشی متعلق به آموزش و پرورش به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان اختصاص یافته است.

وی تأکید کرد: تمام ظرفیت های موجود را به کار گرفته ایم تا با ارائه آموزش های اثربخش و مفرح، بازی های بومی و محلی و سایر فعالیت های آموزشی، سرگرمی های هدفمند و البته سالم را در طول تعطیلات تابستان برای دانش آموزان تدارک و فراهم کنیم .

فولادوند یادآور شد: در این جلسه موضوعات دیگری هم در قالب مصوبات مطرح شده که از آن جمله می تواند به بازپس گیری سالن 22 بهمن که متعلق به آموزش و پرورش استان و در اختیار اداره کل ورزش و جوانان است، اشاره کرد که بر اساس مصوبه شورا، مقرر شد در طی مدت زمان مشخص ساز و کار تخلیه و واگذاری آن به آموزش و پرورش اندیشیده شود.

به اشتراک بگذارید :