6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ ۰۹:۴۶:۴۵
کد مطلب:  870255
معاون پرورشی و فرهنگی در گردهمایی مشترک مدیران کل و معاونین سازمان نوسازی مدارس؛
آموزش زدگی آفت نظام تعلیم و تربیت است / فضاهای پرورشی و تربیتی باید افزایش یابد

معاون پرورشی و فرهنگی در گردهمایی مشترک مدیران کل و معاونین سازمان نوسازی مدارس با اشاره به اینکه آسیب‌های اجتماعی نتیجه غفلت و توجه به حاکمیت آموزشی بوده است، گفت: آموزش زدگی آفت نظام تعلیم و تربیت ‌شده است.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی آموزش‌ و پرورش، علیرضا کاظمی در گردهمایی مشترک مدیران کل و معاونین سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در اردوگاه شهید باهنر با اشاره به اینکه ‌توجه به رویکردهای قرآنی برای ما نعمت است، اظهار کرد: برای دستیابی به مکارم اخلاقی باید روی نفسمان پا بگذاریم اما نه تنها مکارم اخلاقی، بلکه آداب و اخلاق هم کمرنگ شده است.

وی افزود: سند تحول بنیادین آموزش‌ و پرورش رویکردی تربیتی و فرهنگی دارد و بزرگ‌ترین چرخش آن از نظام آموزشی به تربیتی است. همچنین مدرسه به‌عنوان اصلی‌ترین اما نه تنهاترین، رکن مطرح است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش ‌و پرورش اظهار کرد: سند تحول بنیادین باید در موضوعات فضا، معلم و کتاب درسی تجلی یابد.

کاظمی تصریح کرد: به‌طورمعمول آمادگی برای زندگی آینده در فضاهای غیرمدرسه‌ای شکل می‌گیرد و از این منظر اردوگاه‌ها اهمیتی والا پیدا می‌کنند؛ اکنون هزار و ۱۳۲کانون فرهنگی تربیتی، ۷۵۰مرکز مشاوره و ۳۵۰اردوگاه داریم.

وی تأکید کرد: البته باید فضای بیشتری برای فعالیت‌های پرورشی و تربیتی شکل گیرد تا دانش‌آموزان از آسیب‌های اجتماعی در امان باشند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش افزود: امروزه آسیب‌های اجتماعی نتیجه غفلت و توجه به حاکمیت آموزشی بوده است. آموزش زدگی آفت نظام تعلیم و تربیت‌ شده است.

به اشتراک بگذارید :