6 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۸ ۱۳:۳۲:۵۸
کد مطلب:  870563
درس ایثار و گذشت مهم‌‌ترین درسی بود که امام(ره) آموخت

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: یکی از درس‌های بزرگی که امام و مقام معظم رهبری به کشور و امت اسلامی دادند درس ایثار و گذشت و شهادت است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی ظهر امروز در دیدار با دست‌اندرکاران اجلاسیه فرهنگی کنگره ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی اظهار کرد: یکی از درس‌های بزرگی که امام و انقلاب و مقام معظم رهبری به کشور و امت اسلامی دادند درس ایثار و گذشت و شهادت است.

وی با بیان اینکه فرهنگ جهاد و ایثار از مسائل مهم و پایه‌ای نظام است، تصریح کرد: آموزش و پرورش باید ماهیت و جوهره خود را آموزش و پرورش اسلامی و ولایی بداند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی با تأکید بر نسل‌ آگاه، سخت‌کوش و زمان‌شناس انقلاب باید با جوهره آرمان‌های انقلاب و رهبری آشنا شوند، ادامه داد: متأسفانه برخی از معلمان، دانش‌آموزان و والدین در این مقوله کم‌کاری می‌کنند.

دری‌نجف‌آبادی افزود: در مسئله تحول در نظام آموزش و پرورش و چارچوبی که مطرح شده، باید چاره‌اندیشی کرد، امسال سال انتخابات است و آموزش و پرورش نباید سیاسی‌کاری کند، سیاسی‌کاری معنا ندارد.

وی با اشاره به شعار تلاش سیاسی آری، بازی سیاسی هرگز خاطرنشان کرد: یکی از موضوعات مهمی که باید مورد توجه قرار گیرد تجلیل از خانواده شهدا و ایثارگران است، فرصت‌های خوبی برای تجلیل وجود دارد و باید از همه ظرفیت‌ها برای قدرشناسی از خانواده‌های شهدا استفاده کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان مرکزی گفت: وحدت و پیروی از مقام معظم رهبری دو اصل روشن است که هرگونه سهل‌انگاری نسبت به این دو اصل گناهی نابخشودنی است.

دری‌نجف‌آبادی افزود: استان مرکزی ظرفیت‌های خوبی در راستای اطاعت از رهبری دارد و باید پیروی از خواست رهبری را سرلوحه کار قرار دهیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی نیز گفت: این استان ۹۵۰ شهید دانش آموز و ۱۸۳ شهید فرهنگی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

«شهریار فولادوند» افزود: اجلاسیه دانش آموزی یکی از زیر مجموعه‌های کنگره ۶ هزار و ۲۰۰ شهید استان مرکزی و نقش امام راحل در جنگ تحمیلی این استان است که ششم تیرماه جاری در اراک برگزار می‌شود.

وی، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در مدارس و قدردانی از مقام شامخ شهدای دانش آموز و فرهنگی و تجلیل از خانواده‌های این عزیزان مهمترین اهداف برگزاری این اجلاسیه است.

استان مرکزی ۶ هزار و ۲۰۰ شهید والامقام را تقدیم انقلاب اسلامی کرده که از این تعداد یک هزار و ۲۰۰ شهید دانش آموز و فرهنگی هستند.

به اشتراک بگذارید :