24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ ۰۹:۴۴:۴۸
کد مطلب:  871029
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان
کمک های خیران باید نظام مند هزینه شود

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان با قدردانی از ورود خیران به مدرسه سازی گفت: باید کاری کرد که بر اساس الگوی مشخص کمک های این قشر از جامعه به طور نظام مند هزینه شود.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان و به نقل از آموزش و پرورش خراسان شمالی  فاطمه مهاجرانی در جشنواره خیران مدرسه ساز استان خراسان شمالی در بجنورد اظهار داشت: بر این اساس باید تلاش شود تا کمک خیران، به سمت نیازهای واقعی جامعه سوق داده شود.

وی گفت: کمک‌های خیران در صورتی که در جای خود و بر اساس اولویت نیازها، هزینه شود منشأ اثر خواهد بود و نیاز است این کمک‌ها متناسب با نیاز استان‌ها و مناطق مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی با بیان اینکه نیازسنجی درست، گام‌های توسعه را شتاب می بخشد افزود: خوشبختانه خیران مدرسه در مسیر قانون مند در مدرسه سازی و مدرسه یاری وارد عرصه شده‌اند و تاکنون اقدامات بسیار خوبی توسط این نیکوکاران در استان‌های مختلف انجام شده است.

وی گفت: کمک گرفتن از خیران و ورود افراد نیکوکار در عرصه‌های مختلف در سایر کشورهای جهان وجود دارد بطوریکه دانشگاه مطرح «هاروارد»، با کمک خیران اداره می‌شود.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان تاکید کرد: باید الگو و مدلی باشد تا کمک‌های خیران و نیکوکاران نظام مند و مسنجم شود.

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان برای شرکت در جشنواره خیران مدرسه ساز خراسان شمالی در بجنورد حضور یافته است.

در خراسان شمالی ۱۶۵ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار باب آموزشگاه مشغول به تحصیل هستند.

از سال ۸۵ تا کنون ۸۸۳ نفر از خیران، کمک به مدارس این استان به میزان حدود ۸۸۱ میلیارد و ۵۴۰ میلیون ریال را متعهد شده‌اند.

به اشتراک بگذارید :