24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۲۹ ۰۹:۴۷:۰۶
کد مطلب:  871039
رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان
جذب 16 هزار و 500 دانش‌آموز در پایه هفتم برای مراکز استعدادهای درخشان در سال تحصیلی جدید

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان گفت: 16 هزار و 500 دانش‌آموز در پایه هفتم برای مراکز استعدادهای درخشان در سال تحصیلی جدید جذب خواهند شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان و به نقل از آموزش و پرورش خراسان شمالی  فاطمه مهاجرانی در جلسه با مدیران مدارس استعداد های درخشان استان خراسان شمالی  اظهار داشت: مراکز استعدادهای درخشان در 670 مدرسه پذیرای 114 هزار دانش آموز در سال تحصیلی 98-97 هستند به طوری که برای سال تحصیلی جدید حدود 16 هزار و 500 دانش‌آموز در پایه هفتم و 12 هزار دانش‌آموز دیگر در پایه دهم به صورت تکمیل ظرفیت پذیرش خواهند شد.

وی با اشاره به تاریخ برگزاری آزمون پایه‌های هفتم و دهم استعدادهای درخشان افزود: آزمون ورودی پایه هفتم در روز پنجشنبه مورخ 30 خرداد و برای پایه دهم نیز در 31 خرداد ماه سال جاری برگزار می‌شود.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان کشور درباره طرح یکسان سازی مدارس خاطرنشان کرد: مفهوم عدالت یکسان‌سازی نیست بلکه مساوات یکسان‌سازی را به همراه خواهد داشت همچنین مدارس استعدادهای درخشان به دلیل اینکه پذیرایی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه هستند حتما وجود آنها الزامی است اما امیدواریم روزی اقتصاد آموزش در کشور آنقدر توسعه یافته شود که نیاز به استعداد درخشان مجزا نباشیم.

فاطمه مهاجرانی در ادامه بیان داشت: فلسفه وجود مدارس استعدادهای درخشان این است که باید به دانش آموزان این مدارس، خوراک علمی بیشتری تزریق کنیم.

مهاجرانی با اشاره به تغییر رویه آزمون ورودی مدارس استعدادهای درخشان افزود: تلاش بر این است که آزمون از جنس پیشرفت تحصیلی به سمت هوش منتج شود لذا امیدواریم طی دو سال آینده با همکاری معاونت ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تعدادی از دانش‌آموزان معرفی، تا تنها از این گونه دانش آموزان آزمون گرفته شود.

وی با بیان اینکه تنها در سه شهرستان بجنورد، شیروان و اسفراین استان مدارس استعدادهای درخشان فعالیت دارند افزود: انتظار می‌رود با همت و حمایت مدیرکل آموزش و پرورش استان، اوضاع مدارس استعدادهای درخشان در خراسان شمالی بهبود یابد.

رئیس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در پایان اضافه کرد: پیشنهادهایی در خصوص افزایش تعداد مدارس استعدادهای درخشان در خراسان‌شمالی شده است اما باید مطابق اصول علمی و کیفی گام برداریم چراکه سعی داریم از گسترش بی‌رویه مدارس استعدادهای درخشان جلوگیری کنیم.

 

به اشتراک بگذارید :