11 ربیع‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۳/۳۰ ۰۹:۰۵:۰۰
کد مطلب:  871954
اولین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان مرکزی در سال 98 تشکیل شد

اولین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان در سال جاری در سالن جلسات استانداری به ریاست استاندار مرکزی برگزار شد.

 

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، در ابتدای ان جلسه مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی طی سخنانی بااشاره به اهمیت کار سواد آموزی و آموزش همگانی، اقدامات صورت گرفته در سال های اخیر در حوزه سواد آموزی را بسیار مثبت ارزیابی کردند و توضیحاتی در خصوص حجم ابلاغی سال 97 و تحقق بیش از 100 درصد آن و همچنین حجم ابلاغی سال 98 ارائه نمود.

«شهریار فولادوند» گفت: در دوره سواد آموزی، طبق حجم ابلاغی وزارت متبوع، استان مرکزی مکلف است 3 هزار و 526 نفر را تحت پوشش قرار دهد که شامل، 2 هزار و 219 نفرسوادآموزی اصلی، 760 نفر در طرح خواندن با خانواده، 100 نفر مهار آموزی و 447 نفرسوادآموزی اتباع می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی افزود: در دوره انتقال نیز، 5هزار و 60 نفر تحت پوشش برنامه های سوادآموزی قرار خواهند گرفت که این رقم یک هزار و 174 نفر در دوره انتقال اصلی، 100 نفر اتباع، 170 نفر در طرح آموزش رایانه، یک هزار و 444 نفر در طرح خواندن با خانواده، 150 نفر مهارت آموزی،یک هزار و 11 نفر انشانویسی، و یک هزار و 11 نفر در مسابقات، را در بر می گیرد.

وی یادآور شد: استان مرکزی همچنین متعهد شده است یک هزار و 953 نفر در دوره تحکیم اصلی و یک هزار و 100 نفر در حلقه های کتابخوانی که مجموعا 3 هزار و 53 نفر را شامل می شود،  در دوره تحکیم تحت پوشش آموزش های سوادآموزی قرار دهد.

در ادامه میرزایی معاون سواد آموزی خلاصه ای از اقدامات و عملکرد معاونت سواد آموزی در سال گذشته در زمینه های : شناسایی ، جذب ، تحقق حجم ابلاغی ، نگهداشت و ارتقای کیفیت آموزش سواد آموزان ارائه نمودند و در ادامه به بررسی مصوبات جلسه گذشته پرداختند .

در این جلسه آقازاده استاندار مرکزی، اشاره ای به عملکرد مثبت معاونت سواد آموزی اداره کل آموزش و پرورش در سطح کشور داشتند و تصریح کردند قرار گرفتن استان در بین 5 استان برتر کشور دلالت بر روند روبه جلوی این معاونت دارد .

وی در ادامه افزود: افزایش سهمیه امسال نسبت به سال گذشته به رشد سواد آموزی در استان کمک می کند. ایشان از همه دستگاه ها خواستند که جهت تحقق اهداف سواد آموزی در استان  همکاری بیشتری با آموزش و پرورش داشته باشند .

گفتنی است در این جلسه، بر اساس موارد مطرح شده در نشست شورا، با نظر ریاست محترم شورا و کلیه اعضا حجم ابلاغی در سال 1398 در آموزش و پرورش برای اجرای در حوزه سوادآموزی تصویب شد.

به اشتراک بگذارید :