7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۲ ۱۱:۵۶:۰۶
کد مطلب:  873421
کاظمی: باید رویکرد تربیتی را در تمام بخش‌های آموزش و پرورش ساری و جاری کنیم

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش در جلسه تبیینی برنامه تدبیر بر تلاش برای جاری شدن رویکرد تربیتی در تمام بخش‌های آموزش و پرورش تاکید کرد. 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علیرضا کاظمی در جلسه تبیینی برنامه تدبیر که امروز یکشنبه دوم تیرماه در سالن جلسات معاونت پرورشی و فرهنگی برگزار شد گفت: اگر بتوانیم رویکرد تربیتی را بر اساس سند تحول بنیادین در بخش های مختلف تعلیم و تربیت پیاده کنیم گام بسیار ارزشمندی برداشته ایم. 

او ادامه داد: سندتحول بنیادین نیز بر همین موضوع تاکید دارد که ساحت های تربیتی را با رویکرد علمی یا مهارت آفرینی و مهارت افزایی در بخش های مختلف تعلیم و تربیت با مشارکت همه بخش‌ها دنبال کنیم و اگر چنین اتفاقی رخ دهد در تحقق سند تحول بنیادین موفق خواهیم شد. 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: اما اگر هر بخشی کار خود را انجام دهد قطعا نمی توانیم به موفقیت در زمینه تحقق سند تحول بنیادین دست یابیم. 

او افزود: باید رویکرد تربیتی را در تمام بخش‌های آموزش و پرورش ساری و جاری کنیم و این مهمترین مطلبی است که روح حاکم بر سند  تحول بنیادین بر آن تاکید دارد. 

کاظمی خاطر نشان کرد: طبیعتاً بسیاری از برنامه‌های که تبیین شده ممکن است اشکالات و آسیب‌هایی داشته باشند که می توانیم این برنامه‌ها را با مشارکت بخش‌های مختلف مورد بازبینی قرار دهیم و با نگاهی که بر سند تحول بنیادین حاکم است این برنامه‌ها را باز تعریف کنیم  و فرآیندهای بهتری را در این برنامه ها داشته باشیم. 

او یادآورشد: امیدواریم برنامه تدبیر هم که یکی از محوری ترین برنامه‌ها در حوزه آموزش ابتدایی است و تکلیف همه بخش‌ها را در حوزه های مختلف مشخص کرده است جایگاه فعالیت‌های فرهنگی و پرورشی را با رویکرد تربیتی ببینند تا بتوانیم مکمل فعالیت‌های کلاسی و زحمات معلمان باشیم و با کمک معلمان، مدیران و معاونان بتوانیم دانش آموزانی برخوردار از مهارت‌های اجتماعی، فردی و ساحت‌های تربیتی تحویل جامعه دهیم. 

به اشتراک بگذارید :