8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۳ ۰۷:۰۰:۰۰
کد مطلب:  873830
مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی در برنامه اطلاع‌رسانی استودیو الفبا؛
هر دانش‌آموز یک مهارت؛ برنامه پایگاه‌های تابستانی

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی در برنامه اطلاع‌رسانی استودیو الفبا اظهار کرد: آموزش‌وپرورش باید بتواند به کمک متخصصان فنی و حرفه‌ای، دانش آموزان را در فضایی قرار دهد که بتوانند یک مهارت را بیاموزند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانیآموزش ‌و پرورش، علی رمضانی با حضور در برنامه اطلاع‌رسانی از سلسله نشست‌های استودیو الفبا به تشریح برنامه‌های پرورشی و فرهنگی در تابستان امسال پرداخت.

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش با اشاره به اینکه امروزه نیاز جدی دانش آموزان در بحث مهارت‌آموزی خلاصه‌شده است، اظهار کرد: شعار ما در پایگاه‌های تابستانی امسال، "هر دانش‌آموز یک مهارت" است و به همین خاطر آموزش‌وپرورش باید بتواند به کمک متخصصان فنی و حرفه‌ای، دانش آموزان را در فضایی قرار دهد که بتوانند یک مهارت را بیاموزند.

رمضانی در ادامه افزود: برای تابستان امسال برنامه‌ریزی‌هایی انجام‌شده است که بتوانیم از بین 14 میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور، 4 میلیون آن‌ها را در 30 هزار پایگاه تابستانی تحت پوشش قرار دهیم.

وی تأکید کرد: برای علاقه‌مند کردن دانش آموزان به حضور در دوره‌های تابستانی در مدارس باید بتوانیم فضای متفاوتی از واحدهای آموزشی را به آنان در تابستان ارائه دهیم.

رمضانی خاطرنشان کرد: از اعضای محترم مجلس انتظار می‌رود ردیف بودجه خاصی در بودجه‌های مربوط به وزارت آموزش ‌و پرورش به مهارت‌آموزی دانش آموزان و طرح ایران مهارت، اختصاص دهند.

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی با اشاره به افزایش 60 درصدی میزان شرکت‌کنندگان مسابقات فرهنگی، نسبت به سال گذشته گفت: در سال گذشته شاهد حضور و فعالیت 6 میلیون و 147 هزار دانش‌آموز در مسابقات فرهنگی کشور بودیم درحالی‌که امسال این رقم به 10 میلیون و 82 هزار نفر رسیده است و از این تعداد در حدود 2 میلیون نفر برگزیده شدند و در اردوگاه شهید باهنر در تابستان به رقابت خواهند پرداخت.

رمضانی تصریح کرد: امسال 9 میلیون و 700 هزار دانش‌آموز در شوراهای دانش‌آموزی شرکت کردند که از این تعداد 730 هزار نفر به‌عنوان منتخب شورای دانش‌آموزی در سراسر کشور شناخته و معرفی شدند.

وی ضمن اشاره به فعالیت‌های مدرسه محوری در برنامه‌های تابستان امسال تأکید کرد: امسال توانستیم دو برنامه حمایت از کالای ایرانی و آشنایی بازندگی حضرت امام خمینی (ره) را در مدارس بر عهده دانش آموزان بگذاریم.

رمضانی به بند 8-8 در سند تحول بنیادین اشاره کرد و گفت: در این بند صریحاً تأکید شده است که آموزش‌وپرورش باید بتواند در مواقع بحرانی و نیاز به کمک کشور در آید و بر همین اساس در تابستان امسال اردوی دانش آموزان توانمند را در تابستان امسال با حضور 64 گروه از دانش آموزان دختر و پسر برگزار خواهیم کرد.

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش‌وپرورش در پایان صحبت‌های خود از تشکل‌های دانش‌آموزی اتحادیه انجمن اسلامی دانش آموزان، بسیج دانش‌آموزی، جوانان هلال‌احمر و کانون پرورشی کودکان و نوجوان که سیاست مهارت‌آموزی را در رأس برنامه‌های تابستانی خود قرار داده‌اند، قدردانی کرد.

ویدئوی کامل این گفتگو را ازاینجا مشاهده کنید و پیشنهاد‌ها خود را در فضای مجازی با آدرس@Salefba برای ما ارسال کنید.

به اشتراک بگذارید :