24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ ۰۷:۲۴:۰۳
کد مطلب:  875875
به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر؛
از فعالان حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی و اعتیاد تجلیل شد

همزمان با روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در مراسمی از ۵۰ نفر از فعالان حوزه پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در اراک تجلیل شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در آیین تجلیل از 50نفر از فعالان حوزه پیشگیری از آسیب های اجتماعی که از سوی معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی برگزار شده بود، گفت: مصرف مواد مخدر دنیا در طول هشت سال اخیر چهار برابر شده است.

«بهروز اکرمی» افزود: اتاق فکری در جهان شکل گرفته است تا ویژگی های مصرف مواد را افزایش و دامنه گستره آن را توسعه دهند.

وی اظهار داشت: بنابراین برای مقابله با این معضل اجتماعی باید راهکارهای واکسینه کردن جامعه، شناسایی شود تا در مقابله با معضل اعتیاد موفقیت حاصل شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی گفت: افرادی که به دام اعتیاد گرفتار می شوند درمان آنان سخت، زمان بر و هزینه بر است بنابراین باید در ابتدا از اعتیاد جلوگیری شود.

اکرمی افزود: توسعه برنامه های فرهنگی به ویژه غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان از جمله راهکارهایی است که می تواند به پیشگیری از امر اعتیاد کمک کند.

وی اظهار داشت: : مبارزه با این بلای خانمان برانداز باید مستمر و مداوم باش چرا که سن اعتیاد و دامنه آن در حال افزایش است .

اکرمی افزود: تجارت مواد مخدر چون تجارتی جذاب و سودآور در دنیا است هیچگاه با کمبود مواد مخدر در هیچ کشوری روبرو نخواهیم شد به همین علت مصرف و خرید و فروش مواد مخدر در همه جوامع وجود دارد.

وی گفت: یکی از کارهای اساسی در راه مبارزه این است که ریسک مصرف و خرید و فروش برای معتادین و قاچاقچیان افزایش یابد و از راه‌های دیگر تفریحات و لذات سالم بیشتری به جامعه معرفی شوند همه افراد جامعه باید احساس خطر از این بلا کنند و مواظب باشند.

گفتنی است؛ ۳۱ خرداد تا هفتم تیرماه با نام هفته مبارزه با موادمخدر نامگذاری شده است.

به اشتراک بگذارید :