8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ ۰۹:۱۴:۱۴
کد مطلب:  875973
با حضور فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی ؛
اردوهای جهادی دانش‌آموزی شهرستان اراک آغاز شد

اردوهای جهادی دانش‌آموزی شهرستان اراک (طرح هجرت) با حضور فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی؛ آغاز شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، سردار محسن کریمی فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی در آیین افتتاحیه اردوهای جهادی دانش‌آموزی شهرستان اراک گفت: امروز نوجوانان امید و آینده کشور هستند و باید گفت جوانی در آینده کشور راهگشاست که تلاش کند و چه‌بهتر که کار و تلاشش توأم باکار و فعالیت فرهنگی باشد.

وی از حضور نوجوانان در اردوهای جهادی به‌عنوان فعالیتی در جهت تقویت پایه‌های اقتدار نام برد و افزود: کار نوجوانان در اردوهای جهادی عمق‌بخشی داخلی است که نمونه آن را می‌توان در فعالیت‌های جهاد سازندگی در ابتدای انقلاب یافت که با آن دست از فعالیت‌ها پایه‌های حکومت را محکم کردند و بین مردم و حکومت پیوند ایجاد کردند.

کریمی اظهار داشت: اردوهای جهادی نه‌تنها بر زندگی فردی، افزایش مهارت و روحیات یک نوجوان تأثیرگذار است بلکه برای این نوجوان نقشی تأثیرگذار در اقتدار کشور و نظام تعریف می‌کند. همچنین عمل صالح و محل تربیتی است برای اینکه نسل‌های بعدی در آن آماده شوند.

فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی به اهداف برگزاری این طرح اشاره کرد و اظهارداشت: برقراری ارتباط بیشتر جوانان با جامعه و فراهم آوردن زمینه رشد و بالندگی آنان، تقویت روحیه تعاون، برادری و همبستگی ملی و فرهنگی و شرکت دانش آموزان در فعالیت های گروهی از جمله اهداف برگزاری اردوهای جهادی طرح هجرت سه است.

گفتنی است، سال گذشته یک هزا رو 100 دانش‌آموز استان در طرح هجرت مشارکت داشتند که در قالب 40 گروه جهادی هجرت دانش آموزی یک، سه، هفت و 10 روزه امسال به مناطق محروم و روستایی استان اعزام شدند.

2 هزار متر دیوار نویسی، 30هزار متر رنگ آمیزی در کلاس های درس 60 مدرسه در نقاط مختلف استان مرکزی، دوخت 180 دست مانتو و شلوار و اهدا به دانش آموزان نیازمند، توزیع بسته های لوازم التحریر، دوخت 70 دست لباس کارگاهی، دیوار کشی مدارس، ساخت 20باب خانه محروم در روستاهای شهرستان های کمیجان، خنداب، فراهان و اراک از جمله اردوها هجرت دانش آموزی در استان مرکزی در تابستان سال گذشته بوده است.

آیین نامه اردوهای جهادی هجرت سه خرداد ماه سال 1385 به پیشنهاد معاونت اجرایی رئیس جمهوری وقت و به استناد اصل 138 قانون اساسی از سوی هیات وزیران ابلاغ شد.

به اشتراک بگذارید :