24 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۰۶ ۱۱:۳۲:۲۷
کد مطلب:  876139
شهدا نمونه های عینی انسانیت و رستگاری هستند

مدیرکل آموز ش و پرورش استان مرکزی در آیین آغازین اجلاسیه 1200 شهید فرهنگی و دانش آموز استان مرکزی گفت: شهدا نمونه های عینی انسانیت و رستگاری هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، صبح امروز، در آیین آغاز اجلاسیه 1200 شهید استان مرکزی که در مصلی بیت المقدس شهر اراک در حال برگزاری است، «شهریار فولادوند» ضمن خیر مقدم به خانواده معزز و معظم شهدا و سایر مهمان حاضر در این مراسم، با ادای احترام به مقام شامخ شهدای انقلاب شکوهمند اسلامی ایران و دفاع مقدس به ویژه 1200 شهید فرهنگی و دانش آموز استان مرکزی، طی سخنانی گفت: امروز مفتخر  و خرسندیم  که جلسه ایی را برگزار کردیم که رسالت این جلسه گرامیداشت یاد و خاطره فرهنگیان و دانش آموزان شهید این خطه با اهمیت است، کسانی که نامشان همیشه در تارک آموزش و پرورش استان مرکزی می درخشد .

وی افزود: معلمان و دانش آموزان شهید فضای مدرسه و کلاس های مقدس درس را پایگاهی برای تربیت قرار دادند و رفتند تا با حضور خود در جبهه های جنگ تحمیلی آنچه  را که در کلاس های درس آموخته بودند در کارزار واقعی متجلی کنند.

فولادوند اظهار داشت: امروز همه ما گردهم آمده ایم تا این نمونه های عینی انسانیت و رستگاری را به جامعه معرفی کنیم و از وجود آنها تقدیر کنیم و بستری را فراهم نماییم که به واسطه توسعه  فرهنگ ایثار و شهادت از این الگوهای عینی به نفع تربیت دانش آموزان استفاده کنیم .

رئیس ستاد برگزاری 1200 شهید فرهنگی و دانش آموز استان مرکزی تصریح کرد: آموزش و پرورش به عنوان متولی امر تربیت رسالتی خطیر بر عهده دارد که بنا بر این رسالت موظف است انسان هایی را تربیت کند که موحد، مومن، معتقد، حقیقت جو، عاقل، عدالت خواه، صلح جو و ظلم ستیز، جهادگر، شجاع و ایثارگر، مهرورز و جمع گرا و جهانی اندیش باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی بیان داشت: با این نگاه و تفکر است که کلاس درس، مدرسه و آموزش و پرور ش به عنوان متولی آن جایگاه بسیار مقدسی پیدا می کند رسالت ما در مسیر سخت و پیچیده تربیت ایجاب می کند، نمونه عینی و واقعی عمل به آموزه های تربیتی را به همکاران و دانش آموزان معرفی کنیم.

فولادوند تأکید کرد: معرفی الگوهای واقعی را یک ضرورت و یک فرصت تلقی می کنیم و ما در حوزه ایثارگری و از خودگذشتگی شهیدان را به عنوان نمونه متجلی تربیتی به فرزندان امروزمان معرفی می کنیم.

وی گفت: ما به فرزندان امروزمان می گوییم دانش آموزان و معلمان دیروز در کنار کسوت معلمی، در کنار اشتغال به تحصیل و علم آموزی رسالت دیگری را برای خود تعریف کردند که دفاع از کیان کشور اسلامی ما، دفاع از هویت ملی و دینی  ما و در آن برهه حساس امری اجتناب ناپذیر بود.

فولادوند متعهد بودن و مسئولیت پذیر را از جمله خصلت های ویژه شهدا برشمرد و افزود: ویژگی بارز آنها زمان شناسی بود که بر اساس آن ضرورت زمان خود را شناختند و با ایثارگری خود فرهنگی به عظمت فرهنگی عاشورایی به تأسی از مولایمان حسین بن علی (ع) برای ما به ودیعه نهادند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی خاطر نشان کرد: معلمان و دانش آموزان شهید ما این مسیر را به تأسی از مولایمان با اشتیاق پیمودند و هیچ کس را یارای مقاومت در برابر شور و شعور آن ها نبود چون در پس شهادت جز زیبایی نمی دیدند.

فولادوند  با اشاره به خطبه تاریخی حضرت زینب کبری(س) گفت: پاسخ تاریخی حضرت زینب (س) به ابن زیاد، سرلوحه ایی است برای همه ی شهیدان و ما که می فرمایند: «در این مسیر جز زیبایی نمی بینم» لذا شهدا کسانی بودند که بی تابی آنها برای حضور در جبهه های نبرد حق علیه باطل، نشان می داد که آنها چراغ های روشن فلاح و رستگاری را در پس مجاهدت های خود می دیدند.

گفتنی است، اجلاسیه 1200 شهید فرهنگی و دانش آموز استان مرکزی از صبح امروز در مصلی بیت المقدس شهر اراک آغاز و با ویژه برنامه هایی چون سخنرانی جانشین قرارگاه ثارالله، برگزاری نمایشگاه، اجرای سرود 1200 نفری دانش آموزان، رونمایی از کتاب، اپلیکیشن، تمبر و نرم افزار اجلاسیه و ... همراه خواهد بود.

به اشتراک بگذارید :