23 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ ۰۷:۲۷:۰۴
کد مطلب:  879226
افزون بر 22هزار داوطلب در استان مرکزی متقاضی آزمون کنکور سراسری هستند

نماینده سازمان سنجش در استان مرکزی گفت: افزون بر 22هزار داوطلب در استان متقاضی آزمون کنکور سراسری هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی؛ سلیمان نژاد افزود: ۲۲ هزار و ۸۷ نفر داوطلب در استان متقاضی آزمون کنکور سراسری هستند که نسبت به سال گذشته ۲ هزار و ۲۴۴ نفر افزایش نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه، در تمامی گروه‌های آزمایشی به جز گروه علوم تجربی شاهد افزایش شرکت کنندگان هستیم، اظهار داشت: از مجموع داوطلبان کنکور سراسری امسال،۶۶درصد داوطلبانان خانم و ۳۴ درصد آقایان هستند.

نماینده سازمان سنجش در استان مرکزی تصریح کرد: آزمون سراسری سال ۱۳۹۸ در پنج گروه ازمایشی در گروه ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی و هنر و زبان‌های خارجه در سطح استان مرکزی در ۱۲ شهرستان برگزار می شود.

وی افزود: داوطلبان گروه‌های علوم ریاضی و فنی و انسانی در صبح پنجشنبه،  گروه آزمایشی هنر پنج شنبه بعداز ظهر و گروه آزمایشی علوم تجربی صبح جمعه و زبان‌های خارجی عصر جمعه در آزمون شرکت می‌کنند.

وی تعداد حوزه‌های برگزاری آزمون در شهرستان اراک را 19 حوزه متشکل از 12 حوزه ویژه بانوان و 7 حوزه ویژه آقایان دانست و گفت: در بین 12 شهرستان استان مرکزی، بیشترین تعداد داوطلبان آزمون سراسری سال 98 با 11 هزار و 380 نفر مربوط به اراک است و سپس ساوه با سه هزار و 710 داوطلب و خمین با هزار و 990 داوطلب بیشترین تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون را به خود اختصاص داده اند.

نماینده سازمان سنجش در استان مرکزی تأکید کرد: امنیت کامل سوالات کنکور سراسری لحاظ شده است و هیچ کس به سوالات کنکور تا لحظه برگزاری آزمون دسترسی نخواهد داشت.

وی این اطمینان خاطر را به داوطلبان آزمون سراسری و خانواده های آنان داد که شایعاتی که با عنوان کانال روابط عمومی سازمان سنجش در فضای مجازی با عنوان لو رفتن سوالات کنکور پخش شد اساسا کذب است و هیچ کس به سوالات کنکور تا فک پلمب شدن آن در روز آزمون، دسترسی نخواهد داشت.

سلیمان نژاد به داوطلبان  توصیه کرد که یک ساعت زود تر از  زمان برگزاری آزمون  در حوزه مربوطه حضور داشته باشند و  برای حضور به موقع، در روز قبل از آزمون سراسری اقدام به شناسایی ادرس حوزه امتحانی مورد نظر کنند.

معاون آموزش و تحصیلات تکمیلی دانشگاه اراک با بیان اینکه در آزمون سراسری سال 98، اولین دوره از فارغ‌التحصیلان نظام آموزشی 6،3،3 شرکت خواهند کرد و در واقع با دو گروه داوطلب( افراد تحصیل کرده در نظام آموزشی 6،3،3 و افراد خارج از این نظام)روبرو هستیم، تاکید کرد: داوطلبان حتما باید کارت ورود به جلسه، کارشناسی و کارت احراز هویت(کارت ملی یا شناسنامه)، مداد، پاک‌کن و تراش همراه داشته باشند، اما همراه داشتن وسایل اضافی، کیف، کتاب، جزوه، وسایل الکترونیکی مانند موبایل و تبلت و ماشین حساب به هیچ عنوان مجاز نیست، همچنین افرادی که دارای مشکل بینایی(کم بینی) هستند می‌توان به‌دید و یا درشت‌دید بدون کارت حافظه همراه داشته باشند.

به اشتراک بگذارید :