8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۳ ۱۱:۴۵:۴۸
کد مطلب:  879533
سومین جلسه کمیته هدایت تحصیلی اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی برگزار شد

سومین جلسه کمیته هدایت تحصیلی با حضور اعضاء، رؤسا و معاونین آموزش متوسطه نواحی 1 و 2 اراک و شهرستان ساوه در محل سالن جلسات اداره کل آموزش و پرورش استان مرکزی برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «مجتبی حیدری» معاون آموزش متوسطه و دبیر کمیته هدایت تحصیلی آموزش و پرورش استان مرکزی، در آغاز این جلسه از فرایند هدایت تحصیلی به عنوان یک  موقعیت جدید در ثبت نام دانش آموزان پایه دهم نام برد و گفت: در سه سال اخیر بخشی از مراجعات مردم به آموزش و پرورش در زمان دریافت فرم شماره 6 و 7 هدایت تحصیلی صورت می پذیرد که امیدواریم این موقعیت امسال هم، همچون سنوات گذشته با مدیریت مطلوب همکاران در مناطق و نواحی به خوبی مدیریت گردد.

وی افزود: معاونت آموزش متوسطه با برگزاری جلسات مستمری که به صورت فردی و گروهی با معاونین و کارشناس مسئولان مناطق و نواحی طی ماه های گذشته برای ثبت نام سال تحصیلی جدید و تعیین سهم شاخه های نظری، فنی و حرفه ای و کاردانش بر اساس توافقات بعمل آمده داشته است نهایت سعی خود را برای پذیرش دانش آموزان در زمینه ها و رشته های مورد علاقه آنها بر اساس اقتضائات و امکانات شهرستان ها به کار گرفته است.

حیدری در سخنان خود فلسفه تشکیل این جلسه را هم اندیشی برای اتخاذ تدابیر مناسب جهت مدیریت بهینه ثبت نام دانش آموزان در زمینه هدایت تحصیلی دانست و اظهار داشت: ما تا کنون مدل های مختلفی را جهت ثبت نام دانش آموزان بر اساس فرم شماره6 و 7 هدایت تحصیلی تجربه کرده ایم و امروز نیز به بررسی مدل طراحی شده جهت هدایت تحصیلی و ثبت نام دانش آموزان در نواحی یک و دو اراک و شهرستان ساوه به عنوان سه ناحیه مهم استان خواهیم پرداخت.

وی با اشاره به این مطلب که ملاک های هدایت تحصیلی بر اساس ماده 3 آیین نامه هدایت تحصیلی برآیندی از نتایج آزمون های مشاوره ای، عملکرد تحصیلی  و مجموعه نظرات دانش آموزان، دبیران، مشاوران و اولیاء آنان می باشد از معاونین آموزشی مناطق و نواحی خواست تا تمام تلاش خود را جهت توجیه و اقناع سازی اولیاء و دانش آموزان بر اساس اولویت های مندرج در فرم شماره 7 هدایت تحصیلی به منظور انجام انتخابی آگاهانه و آزادانه با توجه به استعدادها، توانایی ها و رغبت های آنان با در نظر گرفتن ظرفیت های موجود بنمایند.

حیدری در ادامه از معاونین و رؤسای مناطق و نواحی حاضر در جلسه خواست تا گزارشی از مجموعه فعالیت های انجام شده در زمینه هدایت تحصیلی، چالش های موجود  و تدابیر اتخاذ شده در راستای ثبت نام دانش آموزان را  ارائه نمایند تا در صورت نیاز به انجام مداخله و تعمیم به سایر شهرستان ها،  ان شاء ا... پس از پایان جلسه پیگیری ها و اقدامات لازم انجام گردد.    

 

به اشتراک بگذارید :