8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ ۰۸:۲۵:۴۵
کد مطلب:  880733
مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی:
حفظ شأن و جایگاه معلمین در دستور کار ستاد اجرایی رقابت های علمی – تخصصی معلمان تربیت بدنی قرار گیرد

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی در گردهمایی اعضای ستاد اجرایی سی امین دوره رقابت های علمی – تخصصی معلمان تربیت بدنی کشور که به میزبانی استان مرکزی برگزار می شود، تأکید کرد: حفظ شأن و جایگاه معلمین در دستور کار ستاد اجرایی رقابت های علمی – تخصصی قرار گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، « شهریار فولادوند» با اشاره به انگیزه و توان عوامل اجرایی این رقابت ها افزود: میزبانی 12 دوره از مسابقات ورزشی و گردهمایی های علمی و آموزشی در حوزه تربیت بدنی، کارنامه ی درخشان استان مرکزی در امر برگزاری مسابقات و پشتوانه ی تجربی غنی عوامل اجرایی سی امین دوره رقابت های علمی تخصصی معلمان تربیت بدنی کشور در اراک، می باشد.

وی با مقایسه آماری شرکت کنندگان در رقابت های علمی تخصصی معلمان تربیت بدنی با رقابت های ورزشی دانش آموزان اظهار داشت: توان استان ما با توجه به حضور نیروهای با تجربه و با انگیزه که تجربه میزبانی رقابت های دانش آموزی با جمعیت آماری بالا و حساسیت های ویژه مربوط آن را دارند، فراتر از این برنامه ها است.

مدیرکل آموزش و پرورش تصریح کرد: هدایت و راهبری برنامه های دانش آموزی با توجه به اقتضائات سنی دوره نوجوانی و دشواری مجاب کردن آنها به رعایت نظم و انضباط به مراتب سخت تر و نیازمند برنامه ریزی جدی تر است.

فولادوند در ادامه با بیان اینکه آموزش و پرورش را باید قدر بدانیم و بر صدر نشانیم، تأکید کرد: برای رسیدن آموزش و پرورش به جایگاه واقعی خود و ارتقا شأن و منزلت معلمین نیازمند بستر سازی فرهنگی و سعی و اهتمام جدی هستیم.

وی افزود: برگزاری این رقابت ها به میزبانی استان مرکزی با حضور 300 نفر از همکاران سایر استان های کشور فرصت مناسبی برای پایه گذاری برنامه ای در خور شأن فرهنگیان و برگزاری رقابتی توأم با احترام کامل به شرکت کنندگان می باشد.

فولادوند، تقویت حضور تیم تشریفات را در استقبال و ایام میزبانی رقابت ها خواستار شد و بر لزوم توجه جدی  و اهتمام هر چه بیشتر در امر برگزای این رقابت ها به میزبانی استان مرکزی تأکید کرد.

وی اظهار امیدواری کرد: با تکیه بر تجربیات همکاران و هماهنگی و وفاق موجود در بین آنها بتوانیم به بهترین نحو از عهده میزبانی این مسابقات برآئیم.

گفتنی است، سی امین دوره رقابت های علمی تخصصی معلمان تربیت بدنی در مرحله کشوری، با حضور 256 منتخب استانی این رقابت ها 25 لغایت 29 تیرماه در اراک برگزار خواهد شد.

استان مرکزی در سال تحصیل 87-86 میزبان رقابت های علمی - تخصصی معلمین تربیت بدنی کشور بوده است.

رقابت های علمی - تخصصی یکی از برنامه های توانمند سازی معلمان تربیت بدنی است که در دو بخش علمی و عملی برگزار می شود.

این رقابت ها در دو بخش معلمان تربیت بدنی در 7 گروه سنی و  آموزگاران پایه در 3 گروه سنی در سه سطح منطقه ای، استانی و کشوری برگزار می گردد که با عنایت حوزه معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش، میزبانی مرحله کشوری سی امین دوره رقابت های علمی – تخصصی معلمان تربیت بدنی به استان مرکزی واگذار شده است.

به اشتراک بگذارید :