23 صفر 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۱۶ ۱۲:۰۵:۲۲
کد مطلب:  881011
سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی:
انتخاب رشته در سال نهم، مهمترین گام برای هر دانش آموز است

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی همزمان با انجام فرآیند هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم گفت: انتخاب رشته در سال نهم، مهمترین گام برای هر دانش آموز است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «مهدی دمنه» با اشاره به اینکه انتخاب رشته از مهمترین عوامل موفقیت تحصیلی دانش آموزان است افزود: انتخاب رشته در پایان سال نهم به ادامه تحصیل دانش آموزان سمت و سو و جهت داده و باعث تمرکز و نظم دهی به فرایند تحصیلی می گردد.

وی اظهار داشت: با توجه به حساسیت فرایند هدایت تحصیلی دانش آموزان پایه نهم، پیگیری های لازم در اداره مشاوره آموزش و پرورش استان مرکزی، صورت پذیرفته و تاکنون تایید نمرات دانش آموزان استان در سایت همگام محقق شده است.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان مرکزی تصرح کرد: با توجه به متمرکز بودن عملیات الکترونیکی محاسبه نمرات و رتبه ها توسط وزارت آموزش و پرورش و طی اطلاع رسانی به عمل آمده ، صدور فرم های شماره 6 و 7 هدایت تحصیلی در این هفته امکان پذیر خواهد شد.

دمنه خاطر نشان کرد: کارشناسان مشاوره استان و مناطق نیز تمهیدات لازم جهت پاسخگویی و راهنمایی اولیا و دانش آموزان را فراهم نموده اند.

وی یادآور شد: به منظور آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با انتخاب رشته تحصیلی در پایه نهم، ویژه نامه معرفی رشته ها و مشخصات هنرستان های فنی و حرفه ای، کاردانش و نظری ویژه ناحیه یک و دو اراک جهت تسهیل فرایند راهنمایی به مراجعین تهیه و در اختیار دانش آموزان شهر اراک قرار گرفته است.

به اشتراک بگذارید :