14 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ ۱۱:۰۶:۲۷
کد مطلب:  884293
برگزیدگان مرحله استانی سومین جشنواره دانش آموزی دانایی توانایی مشخص شدند

مرحله استانی جشنواره دانش آموزی کتاب و کتابخوانی تحت عنوان دانایی توانایی با معرفی نفرات برتر به پایان رسید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، سومین جشنواره کتابخوانی دانایی و توانایی با هدف گسترش فرهنگ مطالعه در بین دانش آموزان و والدین آن ها و همچنین ایجاد انگیزه برای مطالعه بیش تر کتاب های درسی و غیر درسی برگزار شد.

سومین جشنواره کتابخوانی دانایی و توانایی با شرکت 8600 نفر از دانش آموزان استان در سطح مدرسه ای آغاز شد که در مرحله نهایی، 60 نفر از برگزیدگان مرحله منطقه ای، در شهر محلات با یکدیگر به رقابت پرداختند.

گفتنی است، مهارت خواندن از جمله مهمترین توانایی هایی است که با اجرای جشنواره ملی دانایی و توانایی، در دانش آموزان تقویت خواهد شد.

همچنین، پرورش قوه تخیل، بهبود حافظه و تمرکز در دانش آموزان از جمله اهدافی که با اجرای این طرح محقق خواهد شد.

معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، طی سه سال اخیر با اجرای  "جشنواره ی دانایی توانایی" در قالب مسابقات فرهنگی وهنری در صدد ترویج و گسترش فرهنگ مطالعه ی مفید در بین این نسل کودک و نوجوان در مدارس کشور بوده است.

لازم به ذکر است، نفرات اول تا سوم دختران و پسران در هر دوره تحصیلی بسته به سهمیه اعلامی از سوی وزارت آموزش و پرورش در طی هفته کتاب ( آبان ماه سال جاری ) در شهر تهران حضور یافته، و با دیگر دانش آموزان برگزیده سایر استان ها به رقابت خواهند پرداخت.

اسامی برگزیدگان مرحله استانی این رقابت ها به شرح زیر می باشد:

به اشتراک بگذارید :