5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۲ ۱۲:۴۴:۳۴
کد مطلب:  884429
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی خبر داد:
سنجش افزون بر 5900 نوآموز بدو ورود به دبستان از ابتدای تیرماه تاکنون

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی گفت: از ابتدای شروع به کار پایگاه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در این استان، تا کنون، بالغ بر 5 هزار و 900 نوآموز بدو ورد به دبستان از خدمات سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی بهره مند شدند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، «محمود عسکری» رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی و دبیر ستاد هماهنگی طرح سنجش استان در بازدید از پایگاه های اولیه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان شهر اراک ضمن، ارزیابی روند اجرای سنجش نوآموزان گفت: از ابتدای شروع به کار پایگاه سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی در این استان، تا کنون، 5 هزار و 929 نوآموز بدو ورود به دبستان از خدمات سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی بهره مند شدند.

دبیر ستاد هماهنگی طرح سنجش استان مرکزی اعلام کرد: در طرح سنجش امسال 21 پایگاه سنجش در قالب پایگاه های ثابت و سیار مناطق شهری و روستایی سطح استان را پوشش داده و پیش بینی می شود 11 هزار نوآموز بدو ورود به دبستان و 10 هزار کودک پیش دبستانی با مراجعه به این پایگاه های مورد ارزیابی و غربالگری قرار گیرند.

عسکری اظهار داشت: از مجموع 5 هزار 929 نوآموزی که تاکنون به پایگاه های اولیه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی استان مراجعه نموده اند، یک هزار و 936 نفر برای انجام معاینات تخصصی، به پایگاه تخصصی که به این امر اختصاص یافته است ارجاع شده اند.

وی افزود: در پایگاه های سنجش اولیه کودکان بدو ورود به دبستان از نظر سلامت جسمی، بینایی، شنوایی و آمادگی تحصیلی مورد ارزیابی قرار می گیرند و نتایج آزمون های بعمل آمده در این بخش، طی سال تحصیلی در بهبود فرآیند یادگیری دانش آموز، مثمرثمر می باشد.

عسکری گفت : اجرای صحیح ارزیابی ها و غربالگری ها توسط آزمایندگان و همچنین ثبت دقیق و کامل اطلاعات در سامانه سنجش جهت تعیین جایگاه مناسب آموزشی نوآموزان ضروری می باشد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان مرکزی یادآور شد: کلیه عوامل اجرایی پایگاه های سنجش استان پس از گذراندن دوره های آموزشی علمی و عملی، فعالیت خود را آغاز نموده اند و در طول فعالیت پایگاه های سنجش نیز نحوه عملکرد آنها توسط ناظران تعیین شده مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

گفتنی است، دبیر ستاد هماهنگی طرح سنجش، در این بازدید، ضمن بررسی شیوهی عملکرد آزمایندگان و عوامل اجرایی پایگاه، نحوه اجرای عملی ارزیابی ها و ثبت اطلاعات در سامانه سنجش را بررسی و نکات لازم را به آزمایندگان متذکر شدند.

وی همچنین با بازدید از اتاق های ارزیابی شنوایی ، بینایی، بهداشت، آمادگی تحصیلی و مسئول پایگاه، بر برقراری ارتباط موثر و توأم با آرامش عوامل پایگاه ها با نوآموزان و خانواده ها تاکید نموده و خواستار ایجاد محیطی آرام و دور از تنش در پایگاه ها شدند.

 

به اشتراک بگذارید :