7 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۸ ۰۹:۲۰:۰۰
کد مطلب:  887969
معاون پرورشی و فرهنگی در افتتاحیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآنی دختران در زنجان:
قرآن بهترین وسیله برای به  سرمنزل مقصود رساندن انسان ها است

 معاون پرورشی و فرهنگی در آیین افتتاحیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش آموزان دختراستان های سراسرکشور در سالن غدیر دانشگاه زنجان گفت: قرآن بهترین ابزاری است که می تواند ما را به سرمنزل مقصود برساند.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی، آیین افتتاحیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت با حضور مسئولان و مهمانان وزارتی و استانی، مربیان، سرپرستان و دانش آموزان دختر استان های سراسرکشور در سالن غدیر دانشگاه زنجان برگزار شد.

علیرضا کاظمی خطاب به دانش آموزان ابراز داشت: شما عزیزان قرآنی باید خوشحال باشید که توفیق داشته اید در مسیر قرآن قرار گیرید و هم اکنون در زنجان در سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، نماز و عترت کشوری شرکت نمایید.

وی اضافه کرد: دانش آموزان زیادی در عرصه کشور وجود دارند ولی در این مسیر نیستند و یقینا لطف خداوند شامل دانش آموزان قرآنی حاضر شده است و این یک نعمت الهی بزرگ می باشد.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اینکه این رویداد یک فرصت است، گفت: شما دانش آموزان باید تلاش نمایید انس و الفت خودتان را با قرآن بیشتر نمایید.

این مقام مسئول در ادامه سخنان خود گفت: یقینا ما می توانیم در فضای پیچیده تعلیم و تربیت کنونی فرهنگ قرآنی و نگاه الهی را ترویج نماییم.

وی ادامه داد: قرآن بهترین ابزاری است که می تواند ما را به سرمنزل مقصود برساند و تنها ریسمان الهی است که می توانیم برای سعادت به آن چنگ بزنیم.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش ابراز داشت: خداوند متعال همه ما را به ذکر نام الله توصیه کرده است و ما نیز با توکل بر خداوند و آموزه های قرآنی می توانیم در دنیای امروزی و پر از آسیب های اجتماعی، سالم و قدرتمند بمانیم.

وی با تاکید بر اینکه باید به قرآن روی بیاوریم و پناه ببریم گفت: این امر ابعاد مختلفی دارد و هر کدام از ما به اندازه وسعمان می توانیم از این دریای بیکران استفاده لازم را ببریم.

معاون پرورشی و فرهنگی دستگاه تعلیم و تربیت کشور در خاتمه ابراز داشت: با تدبر، تفکر و تفسیر قرآن کریم و ترجمه آیات آن می توانیم سعادتمند شویم و برای نیل به سعادت باید آموزه های قرآن را در زندگی و در عمل به کار ببریم.

به اشتراک بگذارید :