5 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۴/۲۷ ۱۲:۰۵:۰۰
کد مطلب:  888592
باحضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش صورت گرفت؛
اهدای لوح تقدیر به یکی از پیشکسوتان آموزش و پرورش شهرستان آباده

«ایران فرهنگیان» از دانش آموزان اولین مدرسه دولتی دخترانه شهرستان آباده بوده است.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت آموزش و پرورش، سید جواد حسینی در سفر به شهرستان آباده و در همایش یکصدمین سال تاسیس آموزش و پرورش شهرستان آباده  از همکار بازنشسته فرهنگی که در این شهرستان هم دانش آموز و هم پس از فارغ التحصیلی از مدرسه معلم بوده است، قدردانی و تجلیل به عمل آورد.

براساس این گزارش «ایران فرهنگیان» در سال 1317 هجری شمسی به استخدام آموزش و پرورش آباده درآمده است و در سال 1346 بازنشسته شده است. وی اکنون 98 سال دارد و از دانش آموزان اولین مدرسه دولتی دخترانه شهرستان به نام زنهاریه بوده است.

«ایران فرهنگیان» پس از دریافت لوح تقدیر از سرپرست وزارت‌آموزش و پرورش، اظهارکرد: بنده از نوادگان عباس ادیب هستم که یکی از بنیانگذاران آموزش و پرورش شهرستان آباده بوده است.

وی در ادامه اضافه کرد: امروز با کمال افتخار می گویم که در این صدسالگی آموزش و پرورش شهرستان آباده هم دانش آموز و هم معلم بوده‌ام و اکنون  بازنشسته آن نیزهستم و بدین سبب به آن می بالم و خوشحالم که توانستم قدمی در راه آموزش و پرورش نوباوگان شهرم بردارم.

نگارش کتب درسی با حضور متخصصان /نیازآموزش و پرورش به سرمایه گذاری کلان

علیرضا احمدپور خرمیدبیر ریاضی شهرستان خرم بید درسفر سرپرست وزارت آموزش و پرورش به استان فارس در همایش دیدار با فرهنگیان شهرهای بوانات، خرم بید، سرچهان و مشهد مرغاب به بیان پیشنهادات خود در حوزه تعلیم و تربیت پرداخت.

وی خاطرنشان کرد: نگارش کتب درسی خصوصا دروس ادبیات و دینی را به تیم های متخصص در این حوزه ها و حوزه های جامعه شناسی ، روان شناسی و رسانه بسپارید.

احمدپور با بیان اینکه باهمفکری بزرگان، ظرفیت دانشگاه ها را در رشته های پردرآمد افزایش دهید، گفت: ظرفیت دانشگاه ها را از انحصار مافیای این حرفه ها خارج کنید تا با متعادل شدن در آمدهای مشاغل  مختلف ، هم این فشار بر آموزش و پرورش در هدایت تحصیلی دانش آموزان کاهش یابد و هم دانش آموزان نخبه مجال عرضه اندام پیدا کنند.

دبیرریاضی شهرستان خرم بید تصریح کرد:کار فرهنگی بدون پشتوانه اقتصادی سترون است و آموزش و پرورش نیاز به سرمایه گذاری کلان دارد تا خود و جامعه را از این وضع نامناسب رهایی بخشد.

احمدپور اذعان کرد: در بخش مشاوره همه ی مقاطع نیاز به بازنگری و توجه ویژه سیستم و استخدام کارشناسان خبره دارند.

وی در پایان گفت: جامعه ای که فرهنگیانش نای فریاد و انتقاد نداشته باشند و نتوانند از حقوق خود و مردم دفاع کنند، به قهقرا خواهد رفت.

به اشتراک بگذارید :