15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۷ ۲۲:۰۴:۱۸
کد مطلب:  893775
مهاجرانی
جزئیات برگزاری آزمون تکمیل ظرفیت مدارس سمپاد/ هشتم شهریور ماه زمان برگزاری آزمون

رئیس مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان شرایط شرکت در آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم را اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پرورش استعداد‌های درخشان و دانش پژوهان جوان و به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان، فاطمه مهاجرانی اعلام کرد: آزمون تکمیل ظرفیت پایه هشتم در روز ۸ شهریور ماه برگزار می‌شود؛

وی تصریح کرد: دانش‌آموزانی که دارای معدل ۱۹ به بالا در پایه هفتم هستند می‌توانند برای شرکت در این آزمون اقدام کنند.

مهاجرانی افزود: پذیرش دانش آموزان در مجموع ۲ هزار و ۵۰۰ نفر است که می‌توانند از مهر ۹۸ در مدارس تیزهوشان متوسطه اول مشغول به تحصیل شوند.

وی بیان داشت: کلید آزمون تکمیل ظرفیت یک هفته پس از برگزاری این امتحان در سامانه hoosh۸.medu.ir قرار می‌گیرد و کارنامه قبول نشدگان هم یک هفته پس از آزمون صادر خواهد شد.

مهاجرانی عنوان کرد: دانش آموزان برای شرکت در این آزمون باید دروس فارسی، هدیه‌های آسمانی، استعداد تحلیلی و ریاضی را امتحان دهند و مدت زمان مجموعاً ۱۱۰ دقیقه پاسخ دهند.

وی در ادامه گفت: داوطلبان می‌توانند از روز شنبه ۱۲ مرداد ماه تا پنج‌شنبه ۱۷ همین ماه برای شرکت در آزمون با مراجعه به سامانه hoosh8.medu.ir ثبت نام کنند.

همچنین ۶۰ درصد نمره آزمون مربوط به استعداد تحلیلی و ۴۰ درصد نمره مربوط به آزمون استعداد تحصیلی با ۴۰ سئوال شامل ۱۰ سئوال هدیه‌های آسمانی با ضریب ۲، ۱۰ سئوال زبان و ادبیات فارسی با ضریب ۲، ۱۰ سئوال علوم با ضریب ۳ و ۱۰ سئوال ریاضی با ضریب ۳ است.

وی با اشاره به اینکه شرایط ثبت نام برای شرکت در این آزمون معدل کل ۱۹ به بالا است، گفت: تمامی دانش آموزان پایه هشتم دارای شرط مذکور امکان شرکت در این آزمون را دارند و به خانواده‌ها توصیه می‌کنیم دانش آموزان را برای ورود به این مدارس تحت فشار نگذارند.

به اشتراک بگذارید :