22 جمادی‌الثانی 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ ۰۹:۵۹:۱۱
کد مطلب:  894014
مدیر کل آموزش و پرورش قم خبر داد:
۴۴ مدرسه استان قم به صورت هیئت امنایی اداره می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم گفت: با تراکم بالای جمعیت دانش‌آموزی و دو شیفته شدن مدارس استان، تعداد آموزشگاه های هیئت‌امنایی به ۴۴ مدرسه رسید.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان قم، حمیدرضا شیخ‌الاسلام در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به نحوه عملکرد مدارس هیئت‌امنایی اظهار داشت: یکی از برنامه‌های سند تحول بنیادین جلب و جذب صاحب‌نظران و علاقه‌مندان به آموزش و پرورش است که این طرح در جلسه 788 شورای عالی آموزش و پرورش مصوب و دستور اجرای آن به ادارات کل ارسال شد.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان قم اولویت ثبت‌نام در این مراکز را با منطقه جغرافیایی و محدوده آن دانست و تصریح کرد: مجوز هیئت‌امنایی مدارس به‌صورت موافقت اصولی موقت صادر می‌شود و در صورتی‌ که عملکرد مدرسه از نظر شورای آموزش‌ و پرورش منطقه اثربخش باشد، اداره مدرسه به‌صورت هیئت‌امنایی با رعایت مقررات واگذاری مدارس انجام می‌شود.

وی با اشاره به تعداد مدارس هیئت‌امنایی در سطح استان قم، تصریح کرد: به دلیل تراکم بالای جمعیت دانش‌آموزی و دو شیفته شدن اغلب مدارس در حال حاضر در سطح استان قم 44 مدرسه به‌صورت هیئت‌امنایی اداره می‌شوند؛ به‌نحوی‌که با درخواست مدارس در صورت تمایل در شورای آموزش‌ و پرورش مطرح‌ شده و بعد از بررسی، پیگیری و تصویب، تغییر شرایط می‌دهند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم، خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که قانون‌گذار در اختیار هیئت‌ امنا قرار داده اتخاذ تصمیم در مورد برنامه‌ریزی و برگزاری کلاس‌های فوق‌برنامه است که شامل دروس جبرانی، تکمیلی، تقویتی، فرهنگی، ورزشی، بهداشتی و اردوها و بازدیدهای علمی می‌شود.

شیخ‌الاسلام در زمینهٔ میزان وجه دریافتی از سوی اولیا که صرفاً برای برگزاری خدمات آموزشی و پرورشی تحت عنوان فوق‌برنامه ارائه می‌شود یادآور شد: بر اساس تعیین هیئت‌امنا و هماهنگی با شورای عالی مناطق، هزینه کلاس‌های فوق‌برنامه مقطع ابتدایی مبلغ 180 هزار تومان و مقطع متوسطه اول 210 هزار تومان، متوسطه دوم نیز مبلغ 240 هزار تومان در نظر گرفته‌ شده است.

به اشتراک بگذارید :