24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۰۸ ۱۷:۱۰:۰۰
کد مطلب:  894205
باقرزاده مطرح کرد:
آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان مدنظر سازمان پژوهش

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی گفت: توسعه ارتباط با نمایندگان نهادهای علمی - بین المللی و آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان جزو اهداف پیش روی این سازمان است.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، علی باقرزاده در جلسه شورای برنامه ریزی بین الملل این سازمان با تاکید تعیین حد و مرز برقراری ارتباط با نهاد های بین المللی جهت توسعه ارتباط با نمایندگان نهادهای علمی بین المللی در کشور نظیر دفتر منطقه ای یونسکو، نمایندگی یونیسف تهران، دفتر عمران ملل متحد و .... و رعایت اصول حاکم بر نظام آموزشی و اجتناب جدی و اکید از ورود به حوزه سند آموزش 2030،   به منظور تبیین جایگاه رفیع کشور در این مجامع  گفت: سازمان پژوهش می تواند نقش مهمی را در ایجاد و بهبود این ارتباط ایفا کند.همکاری با این نهادها اثرگذاری خوبی می تواند داشته باشد.

وی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری و تاکید بر آموزش زبان فارسی، پاسداشت این زبان و بسط و گسترش آن، اظهارداشت: سازمان پژوهش با توجه به در اختیار داشتن انتشاراتی قدرتمند و توانمند می تواند در زمینه آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان از طریق همین تعاملات بین المللی کار بزرگی را به سرانجام برساند.

معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بر حمایت و ارائه خدمات به مدارس و مراکز آموزشی که با الگوهای اسلامی مدیریت می شوند، به عنوان یک برنامه مهم این سازمان صحه گذاشت.

باقرزاده در چهارمین پیشنهاد خود بر رایزنی با مرکز امور بین الملل برای تفویض اختیار به سازمان جهت تسهیل برقراری ارتباط و انجام امور محوله در حوزه بین الملل اشاره کرد.

در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی ذوعلم معاون وزیر و رئیس سازمان، ارشاد استعدادی مدیر کل حوزه ریاست، امانی طهرانی مشاور علمی رئیس سازمان، فیاضی مدیر کل دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی، خیرآبادی عضو شورا، محمد ابراهیم محمدی رئیس اداره روابط عمومی و بین الملل و دبیر شورا، حکمتی نماینده پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، مصطفی حسن نژاد کارشناس مسئول امور بین الملل نیز حضور داشتند و نظرات خود را بیان کردند.

به اشتراک بگذارید :