15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۱ ۱۷:۴۳:۲۰
کد مطلب:  895682
پنجمین جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه به ایستگاه آخر رسید

اختتامیه جشنواره فیلم کوتاه مدرسه آیین اختتامیه پنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه عصر پنجشنبه ۱۰ مرداد ۹۸ با معرفی برگزیدگان در سالن سوره حوزه هنری برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان، مراسم اختتامیه پنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی مدرسه با حضور دانش آموزان و خانواده آن ها و همچنین مسئولان نهادهای حمایت کننده از این جشنواره، در حوزه هنری برگزار شد.

این دوره از جشنواره با حمایت موسسات و سازمان هایی مانند موسسه الگوی توسعه فرهنگ قلم، ستاد توسعه فناوری های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان، حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، شورای عالی انقلاب فرهنگ اسلامی، اتحادیه انجمن اسلامی شهرتهران، سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، بسیج صداوسیما و برخی نهادهای دیگر برگزار شد.

جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی «مدرسه»  که با هدف کشف استعدادهای هنری دانش آموزان سراسر کشور از سال ۱۳۹۱ فعالیت خود را آغاز کرده امسال در دوره پنجم خود، طی فراخوانی از دانش آموزان سراسر کشور خواسته بود که  از ۲۰ اسفند تا ۱۰ اردیبهشت آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

در نتیجه این فراخوان بیش از دو هزار اثر به دبیرخانه جشنواره در  ۶ بخش اصلی؛ فیلم کوتاه داستانی، انیمیشن، مستند کوتاه، فیلم کوتاه علمی و آموزشی، تیزر تبلیغاتی (برند ایرانی) و همچنین فتوکلیپ ارسال شد. نهادهای حمایت کننده از جشنواره هم طبق سیاست ها و اهدف خود موضوعاتی را در این جشنواره اعلام کرده بودند.

این موضوعات عبارت بودند از ؛ مدرسه دوستی، مدرسه ایمن به پیشنهاد سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، نقش فناوری نانو بر زندگی، تصویر آینده با فناوری نانو به پیشنهاد ستاد ویژه توسعه فناوری نانو، خانواده و گفتگوی بین نسلی به پیشنهاد معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، ایران آینده به پیشنهاد سفیر فیلم، مسجد، خانواده، مدرسه به پیشنهاد کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور که آثاری در این موضوعات به جشنواره ارسال شده بود.

همچنین انرژی های تجدیدپذیر به پیشنهاد ستاد توسعه فناوری حوزه انرژی، احسان و نیکوکاری به پیشنهاد کمیته امداد امام خمینی(ره)، مستندی از روند برگزاری فعالیت های آموزشی، پژوهشی و پرورشی در مدارس استعدادهای درخشان به پیشنهاد مرکز ملی پرورش استعدادهای درخشان و دانش پژوهان جوان از دیگر موضوعات اعلامی سازمان ها و نهاد ها بود که این نهاد ها برای موضوعات مدنظر خود، از برگزیدگان تقدیر کردند.

در مراسم اختتامیه پنجمین دوره جشنواره فیلم کوتاه دانش آموزی با حضور داوران، آثار برگزیده در هر بخش معرفی و تقدیر شد.

نکته مورد توجه این جشنواره، حضور دانش آموزان استان های مختلف در بین برگزیدگان بود که مورد توجه داوران هم قرار گرفت.

مهاجرانی بیان کرد: با توجه به اینکه امسال از هر سی و یک استان  کشور آثار ارسال شده بود، جشنواره مختص به برخی استان ها نبود

وی افزود: اتفاق مهمی که در جشنواره فیلم مدرسه به دنبال آن هستیم صرفا برگزاری جشنواره دانش آموزی نیست بلکه مدنظر ما رسیدن به یک فرایند استعداد یابی است تا دانش آموزان برتر در حوزه فیلم و مستعد و کار های هنری شناخته شده و وارد فرایند پرورش استعداد شوند.

مهاجرانی در پایان گفت: ما در دوره پنجم برای اولین بار حمایت از دانش آموزان برگزیده را هدف گذاری کردیم.

به اشتراک بگذارید :