15 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۲ ۱۲:۴۸:۱۴
کد مطلب:  896140
مراسم اختتامیه سومین دوره المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادین و پزشکی باز شناختی

مراسم اختتامیه سومین دوره المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادین و پزشکی باز شناختی و آغاز چهارمین دوره آن با حضور رئیس مرکز ملی پرورش استعددهای درخشان و دانش پژوهان جوان و دبیر ستاد علمی فناوری سلول های بنیادین در باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز ملی پرورش استعددهای درخشان و دانش پژوهان جوان، در این مراسم که صبح امروز شنبه 12 مرداد ماه در محل سالن جلسات باشگاه دانش پژوهان جوان برگزار شد از مدال آوران سومین دوره المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادین و پزشکی باز شناختی، تقدیر بعمل آمد.
فاطمه مهاجرانی در این مراسم اظهار داشت: المپیاد یک فضایی از جنس ترویجی است به این معنا که سعی می کند به دانش آموزان کمک کند تا در کنار علم آموزی، دوستان بیشتری پیدا کنند، چرا که المپیاد صرفاً یک مسابقه و رقابت علمی نیست.

 

وی تصریح کرد: ما سعی می کنیم که المپیاد ها را در مسیری سوق دهیم که دانش آموزان دوستان بیشتری پیدا کنند چون وقتی که انسانها با همدیگر رقابت را تجربه می کنند در آینده می توانند با کمک هم کار علمی کنند و از آنچه آموختند کسب درآمد کنند.
مهاجرانی با بیان اینکه امروز کشورهایی که علم دارند می توانند به ثروت برسند، افزود: دانش سروری است و اگر کسی از طریق علم توانست به جایگاهی برسد می تواند بر دیگران سروری کند.
وی در ادامه بیان داشت: دانش سلول های بنیادین به عنوان یکی از دانش های نوین جهانی و به عنوان دانشی که می توان به پشتوانه آن کسب و کار و کارآفرینی از شکل خلاقیت و نوآوری شکل داد، می تواند یکی از رویدادهای ارزشمند علمی محسوب شود که در کشور در قالب المپیادهای علمی اتفاق افتاده است.
مهاجرانی ادامه داد: همانطور که نقش علوم پایه قابل کتمان نبوده، نقش علوم نوین نیز قابل انکار و کتمان نیست.

وی همچنین گفت: بسیار مفتخریم که جمهوری اسلامی ایران در علوم همگرا به ویژه در خصوص سلول های بنیادین بسیار خوب عمل کرده است و مقام معظم رهبری نیز برای رشد و تقویت آن تأکید کردند.
مهاجرانی با اشاره به اینکه یکی از دستاوردهای المپیاد وجود مدال آوران در شهرستان هاست افزود: عدالت آموزشی حتما ما را موظف می کند که به سمتی حرکت کنیم که توزیع متوازن برای مدال آوران داشته باشیم.

 


وی در پایان اظهار داشت: یکی از بارزترین شاخص های المپیاد علمی کار تیمی است که در آن باید تمرین کنیم که مغرور نباشیم، حسد نداشته باشیم، کنترل خشم داشته باشیم و فقط به کار تیمی فکر کنیم.
شایان ذکر است : در پایان از مدال آوران سومین دوره المپیاد دانش آموزی سلول های بنیادین و پزشکی باز شناختی تقدیر بعمل آمد.

 

 

 

 

به اشتراک بگذارید :