3 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۳ ۱۴:۲۵:۰۰
کد مطلب:  896922
معاون وزیر آموزش و پرورش در جلسه هم‌اندیشی معاونان توسعه مدیریت «قطب 5» کشور در محمودآباد:
افت کیفیت آموزش در مدارس، اصلی ترین تهدید آموزش و پرورش است

علی الهیار ترکمن در جلسه هم‌اندیشی معاونان توسعه مدیریت «قطب 5» کشور گفت: یکی از تهدیداتی که امروزه آموزش و پرورش با آن مواجه است و همه شما می‌دانید، افت کیفیت آموزش در مدارس است.

به گزارش روابط عمومی معاونت برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، الهیار ترکمن ضمن قدردانی از اهتمام و توجه آموزش و پرورش مازندران در میزبانی این جلسه گفت: یکی از مباحثی که در جلسات شورای معاونان وزارت‌خانه مطرح می‌شود موضوع قطب‌های کشوری است  و اتفاقاً در چند جلسه اخیر که خدمت دکتر حسینی سرپرست محترم وزارت آموزش و پرورش بودیم همواره مورد توجه ویژه بوده است.

وی در ادامه گفت: سند تحول بنیادین با شش زیرنظام یکی از اولویت‌های مهم آموزش و پرورش است که باید مورد اهتمام جدی شما باشد.

معاون وزیر آموزش و پرورش در ادامه به چهار سطح ملی، استانی، منطقه‌ای و مدرسه‌ای سند تحول بنیادین اشاره کرد و گفت: برنامه‌ای که جناب حسینی سرپرست وزارت‌خانه دارند این است که در هر استان میزهایی با حضور شرکای اصلی هر دوره آموزشی از ابتدایی و متوسطه تشکیل شود  و  در نهایت «پکیجی» تدوین شود و این پکیج به اجرای راهبردهای سند تحول کمک کند.

الهیار ترکمن همچنین در اشاره به برنامه‌های سرپرست وزارت‌خانه گفت: «احصای ظرفیت‌های قانونی در موارد مختلف به‌ویژه برنامه ششم توسعه»، «توجه به شاخص‌های مهم و کلیدی آموزش و پرورش و نظارت وارزیابی در این بخش»، «توجه به مناطق محروم و مبادله تجربه برای ارتقای این مناطق»، «جلب مشارکت‌های مردمی در حوزه‌های مختلف»، «استفاده از بخش خصوصی» بخشی از مهم‌ترین برنامه‌های سرپرست وزارت آموزش و پرورش است که شما به‌عنوان مدیران استانی باید در جریان دقیق این برنامه‌ها باشید. 

معاون وزیر سپس به دیدگاه سرپرست وزارت‌خانه درخصوص اقتصاد آموزش و پرورش پرداخت و گفت: اگر به این موارد توجه شود و در مولدسازی سرمایه‌ها درست عمل کنیم منابعی آزاد می‌شود که بخش اعظمی از مشکلات آموزش و پرورش را حل می‌کند.

به اشتراک بگذارید :