2 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۵ ۱۱:۲۹:۴۳
کد مطلب:  898131
معاون پرورشی و فرهنگی در اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان دختر سراسر کشور؛
مهم‌ترین اولویت آموزش‌وپرورش توسعه و ترویج فرهنگ قرآن، عترت و نماز است

معاون پرورشی و فرهنگی در آیین اختتامیه سی و هفتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان دختر سراسر کشور اظهارکرد: از مهم‌ترین اولویت‌های آموزش ‌و پرورش کشور توسعه و ترویج فرهنگ قرآن، عترت و نماز است و ده‌ها برنامه را در همین راستا تدوین و عملیاتی کرده‌ایم.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت آموزش‌وپرورش، علیرضا کاظمی بابیان اینکه هفت و نیم میلیون دانش‌آموز در سراسر کشور در مسابقات قرآن، نماز و عترت شرکت کرده‌اند، گفت: امروز میزبان ١٠٠٠دانش‌آموز دختر برگزیده ازگل‌های بوستان قرآن و راه‌یافته به مرحله نهایی هستیم که از بین سه و نیم میلیون نفر دانش‌آموز دختر شرکت‌کننده در سراسر کشور به این مرحله راه‌یافته‌اند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش تأکید کرد: از دستاوردهای بزرگ نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد فضای قرآنی در کشور است و این موضوع به‌خوبی در دستگاه تعلیم و تربیت نیز دیده می‌شود و از مهم‌ترین اولویت‌های آموزش‌وپرورش کشور توسعه و ترویج فرهنگ قرآن، عترت و نماز است و ده‌ها برنامه را در همین راستا تدوین و عملیاتی کرده‌ایم.

وی در ادامه بابیان اینکه فعالیت‌های قرآنی از برنامه‌های محوری معاونت پرورشی و فرهنگی برای سال تحصیلی آینده خواهد بود، اضافه کرد: مسابقات قرآن فرهنگیان، مسابقات قرآن دانش آموزان در دو بخش پژوهش و آوایی و برنامه‌ریزی در زمینه‌های مختلف توسعه فعالیت‌های قرآنی ازجمله برنامه‌ها و اقدامات معاونت پرورشی و فرهنگی برای این حوزه است.

کاظمی تصریح کرد: در این مسیر، شورای توسعه فرهنگ قرآنی و سازمان اوقاف و امور خیریه همراهی‌های زیادی با آموزش‌وپرورش داشته‌اند لذا توانستیم به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کنیم.

به اشتراک بگذارید :