7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ ۰۸:۰۹:۰۷
کد مطلب:  898624
مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان:
138 واحد آموزشی نوساز به ظرفیت فضاهای آموزشی هرمزگان افزوده می شود

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش هرمزگان توجه ویژه ای به جایگزینی واحدهای آموزشی نوساز به جای مدارس تخریبی دارد، از احداث 138 واحد آموزشی نوساز در هرمزگان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان، موسی دادی زاده سرخایی در نشست شورای آموزش و پرورش بخش جغین شهرستان رودان افزود: از مجموع 200 واحد آموزشی هدفگذاری شده تا کنون عملیات اجرایی 138 پروژه به پایان رسیده و یا در دست اتمام است.

 

وی ادامه داد: در حال حاضر 32 واحد آموزشی در بخش جغین وجود دارد که 2 هزار و 740 دانش آموز در این واحدهای آموزشی در حال تحصیل هستند.

 

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به وجود 13 واحد آموزشی تخریبی در جغین، یادآور شد: امسال ساخت یک مدرسه و توسعه دو کلاس درس بخش جغین از محل اعتبارات دولتی در کمیته برنامه ریزی شهرستان رودان مصوب شده است.

 

 دادی زاده ادامه داد: تفاهم نامه ساخت دو مدرسه استثنایی و ابتدایی در بخش جغین نیز بین خیران و اداره کل نوسازی منعقد شده است که امیدواریم با تکمیل این واحد ها که عملیات اجرایی این پروژه ها از شهریور ماه سال جاری آغاز خواهد شد

 بخشی از مشکلات زیرساختی مدارس این بخش برطرف گردد.

 

این مسوول با تاکید بر اینکه توجه ویژه به رفع مشکلات مدارس از اولویت های پروژه مهر است خاطر نشان کرد: علاوه بر تامین نیروی انسانی و توجه به رفع کمبودهای آموزشی، اهتمام پروژه مهر بر رفع چالش های زیرساختی از جمله فضاهای آموزشی و تعمیر و تجهیز ابنیه هاست.

 

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان در پایان گفت: برای ایجاد مدارس از جمله هنرستان کار و دانش در سراسر استان آمادگی لازم را داریم اما همانگونه که قانون مصوب کرده است برای احداث هر واحد آموزشی باید شاخص ها و نُرم دانش آموزی آن رعایت گردد.

 

گفتنی ست مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان و هیئت همراه در بدو ورود به بخش جغین، با حضور بر سر مزار شهیدان « ابراهیم سالاری » و « عبدالله صیادی » از شهدای روستای پاسفید جغین و عطرافشانی و گلباران قبور مطهر، نسبت به مقام شامخ شهدای این بخش ادای احترام کرد.

 

وی سپس از واحدهای آموزشی بخش جغین، به ویژه مدارس تخریبی دهستان های جغین جنوبی، ناصرآباد و بجگوئیه بازدید کرد.

به اشتراک بگذارید :