7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۶ ۱۱:۱۴:۱۸
کد مطلب:  898866
ستاد همکاری ها/
رئیس کمیته همکارهای خراسان رضوی: تعلیم و تربیت از تکالیف اجتناب ناپذیر حوزه علمیه است

مدیر حوزه علمیه خراسان در حاشیه جلسه کمیته همکاریهای این استان که با حضور سرپرست وزارت آموزش و پرورش برگزار شد گفت: قرابت حوزه علمیه و آموزش و پرورش ذاتی و طبیعی دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیر خانه ستاد همکاریها ، حجت الاسلام والمسلمین سید مصباح عاملی، مدیر حوزه علمیه خراسان گفت: همکاری های مشترک و هم افزایی علمیه با وزارت آموزش و پرورش در جهت گرفتن تصمیمات پایه ای، زیربنایی و گسترده تر مورد اهتمام است.

وی افزود: قرابت حوزه علمیه و آموزش و پرورش ذاتی و طبیعی است که این نزدیکی در دستگاه های دیگر دیده نمی شود.

حجت الاسلام والمسلمین سید مصباح عاملی تصریح کرد؛ بحث تعلیم و تربیت جزو رسالت ها و تکالیف اجتناب ناپذیر حوزه علمیه محسوب می شود و حرکت های فرهنگی هدفمند و سازمان یافته حوزه تعلیم و تربیت بیشترین تاثیرگزاری را در بین نوجوانان، جوانان و دانش آموزان خواهد داشت و این موارد نزدیکی و ارتباط حوزه علمیه و آموزش و پرورش را دوچندان می کند.

رئیس کمیته همکاریهای خراسان رضوی اظهار کرد: در مدارس وابسته به حوزه علمیه رعایت استانداردهای آموزشی و استفاده از آموزه های دینی بسیار مهم است و در این بین شناخت مخاطبین، نیازسنجی براساس مقاطع تحصیلی مختلف و استفاده از معلمان توانمند در ارتقاء این مدارس اثرگذار خواهد بود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همکاری های مشترک میان حوزه علمیه و آموزش و پرورش همکاری های شفاف و روشنی است که براساس سند تحول بنیادین و رهنمودها و سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری صورت می گیرد تا در جهت توسعه و تعمیق فرهنگ مبتنی بر نظام اسلامی در جامعه و به خصوص نسل جوان گام های بزرگی برداشته شود.

انتهای پیام /

به اشتراک بگذارید :