3 رجب 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ ۱۲:۱۷:۲۳
کد مطلب:  899675
با حضور استاندار مرکزی،
دومین جلسه ی شورای پشتیبانی سوادآموزی استان برگزار شد

دومین جلسه شورای پشتیبانی سوادآموزی استان در سال جاری در سالن جلسات استانداری به ریاست استاندار مرکزی و سایر اعضا برگزار شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان مرکزی، در ابتدای این جلسه مدیرکل آموزش و پرورش استان طی سخنانی، به  کسب رتبه خیلی خوب و قابل تقدیر توسط معاونت سوادآموزی استان در ارزیابی سالانه معاونت های سوادآموزی کشور اشاره کرد و گفت:کسب این مقام نشانگر تلاش و پیگیری تمامی اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی و فعالان این عرصه در سراسر استان است و امیدواریم در سال جاری شاهد حفظ و ارتقای آن و جذب بیش از حجم ابلاغی سازمانی باشیم.

«شهریار فولادوند» در ادامه با تشریح فعالیت های حوزه سواد آموزی استان، یکی از اصلی ترین دغدغه های سوادآموزی را شناسایی افراد بی سواد وکم سواد و نگهداشت آنان در کلاس های آموزشی دانست و افزود: برای تحقق این امر نیازمند همکاری سایر دستگاه ها و نهادهای دولتی و غیردولتی استان هستیم.

وی مسئله اصلی سوادآموزی را در ابتدای فعالیت سالانه عدم شناسایی و دسترسی به افراد بی سواد وکم سواد رده ی سنی 49-10 سال عنوان نمود و افزود : در شرایط کنونی آموزش و پرورش به تنهایی قدرت جذب بی سوادان و کم سوادان را ندارد و تعدادی از دستگاه ها و ادارات، بواسطه ارتباطات کاری با گروه هدف سوادآموزی از توان بیشتری در شناسایی، جذب، هدایت و تشویق افراد بی سواد وکم سواد به ثبت نام و آموزش در سوادآموزی برخوردارند .

مدیرکل آموزش و پرورش استان مرکزی بیان داشت: این دستگاه ها می توانند در شناسایی گروه هدف بعنوان اولین پایه و اساس فعالیت سواد آموزی کمک شایانی نمایند تا ما بتوانیم به مشخصات افراد بی سواد وکم سواد رده ی سنی 49-10 سال دست یابیم که درصورت تحقق این امر واحد سوادآموزی براحتی می تواند اهداف سوادآموزی را در شهرستان پیاده نماید و به پوشش حجم ابلاغی دست یابد.
وی در ادامه افزود: به همین منظور ضروری است، ادارات و دستگاه ها اسامی افراد بی سواد وکم سواد موجود در پایگاه های اطلاعاتی خود را به واحد سوادآموزی ارسال نمایند تا پس از بررسی نهایی در واحد سواد آموزی بر اساس سامانه افراد بی سواد وکم سواد شناسایی شده و با کمک سوادآموزی به موازات ارائه خدمات اداری و قانونی زمینه ثبت نام و آموزش آنان از طریق واحد سوادآموزی محقق گردد.
معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش استان مرکزی نیز در این جلسه با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری (مدظله العالی) بر سوادآموزی و حذف بی‌سوادی در کشور گفت: به منظور تعمیم سوادآموزی و تسریع در روند سوادآموزی در استان تفاهم‌نامه‌هایی را با دستگاه‌های اجرایی استان از جمله بهزیستی، امور زندان ها، کمیته امداد امام خمینی(ره)، جهاد سازندگی، سازمان تبلیغات اسلامی، اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی و ... را منعقد کرده است.

وی خاطر نشان کرد: این ادارات در شناسایی، معرفی و جذب افراد بی سواد، تبلیغات در زمینه سوادآموزی و راستی آزمایی اطلاعات آمار بی سوادی با سواد آموزی همکاری خواهند کرد.

میرزایی در پایان افزود: درخواست افزایش همکاری دیگر دستگاه‌ها با حوزه سوادآموزی، بازدید شورای پشتیبانی آموزش ‌و پرورش استان از کلاس‌ها و امتحانات سواد‌آموزی را از شورای آموزش‌ و پرورش استان داریم.

به اشتراک بگذارید :