14 ربیع‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۷ ۱۷:۲۹:۴۹
کد مطلب:  899823
سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سفر به لرستان و در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش لرستان؛
در طول شش سال دولت تدبیر و امید؛ بیش از ۴۰۰۰ کلاس درس در لرستان ساخته شده است

سرپرست وزارت آموزش و پرورش در سفر به لرستان و در گردهمایی مدیران آموزش و پرورش استان لرستان اظهار کرد: در طول شش سال دولت تدبیر؛ بیش از ۴۰۰۰ کلاس درس در لرستان ساخته شده است.

به گزارش معاونت روابط عمومی و اطلاع رسانی آموزش و پرورش، سید جواد حسینی در گردهمایی معاونان و مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌های استان لرستان و مناطق ۲۴ گانه، اظهار کرد: باید از برخی غفلت‌ها در نظام تعلیم و تربیت دوری کنیم چرا که نمای تعلیم و تربیت جلوه‌های زیبایی دارد که جلوه‌های آن را معلمان و مدیران می‌آفرینند.

وی اضافه کرد: مطالعات سرمایه‌های اجتماعی ۵۰ ساله کشور را داریم و چنانچه از مردم سوال شود  که کدام یک از کارگزاران نظام و صاحبان مشاغل بیشتر از همه احترام می‌گذاریم، قطعا جواب مردم؛ معلمان است.

وی اضافه کرد: در استان لرستان ۲۷ هزار معلم شاغل و ۱۷ هزار معلم بازنشسته داریم که مردم شأن و منزلت آنها را پاس داشته‌اند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: استانداردسازی فضا و تجهیزات لرستان از میانگین کشوری بالاتر است که ۵،۳ متر مربع است اما  استاندارد جهانی ۸،۳ مترمربع است و باید به این سطح برسیم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۴۰۰۰ کلاس درس در لرستان ساخته شده است. وظیفه ما مدیران این است که از تهدیدها استفاده و به فرصت تبدیل کنیم که حادثه سیل لرستان یکی از این تهدیدها است که می تواند به فرصت بازسازی و نوسازی مدارس استان و افزایش استانداردها  منجر شود.

وی افزود: یکی از شعارهای ما این است که مدارس خشت و گلی تا اول مهرماه برچیده شود و نیاز به مدیریت انقلابی و جهادی داریم و باید به سمت کارها هجوم ببریم.

حسینی تاکید کرد: برای اول مهر دانش‌آموزان بدون کلاس، معلم و بدون کتاب حتی در یک کلاس نباید داشته باشیم و چنانچه گزارشی در این مورد داده شود از مدیرکل و مدیران قابل قبول نیست.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش از تمام دست‌اندرکاران اداره کل آموزش و پرورش استان لرستان که به صورت جهادی تلاش کردند تا مناطق سیل‌زده استان را از یک بحران نجات دهند، تشکر کرد و گفت:‌ تسهیلاتی از طریق بانک ملی، سرمایه و صندوق ذخیره با بهره چهار درصد به معلمان آسیب‌دیده در سیل پرداخت شود.

وی اظهار کرد: برای مناطق سیل زده لرستان ۱۰۰ کانکس تهیه شده است و ۶۲ کانکس دیگر نیاز است که برای استان لرستان تهیه خواهیم کرد.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش با بیان این‌که پرورش سرمایه انسانی کار نظام تعلیم و تربیت است، گفت: صلاحیت‌های سرمایه‌های انسانی را از نظر دانشی، توانشی، بینشی و نگرشی باید ارتقا دهیم.

به اشتراک بگذارید :