7 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ ۱۰:۳۳:۴۲
کد مطلب:  900225
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان خبر داد
راه یابی پنج اثر از هرمزگان به مرحله کشوری جشنواره جابربن حیان

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان از راه یابی پنج اثر از هرمزگان به مرحله کشوری جشنواره جابربن حیان خبر داد و گفت: نهمین دوره این جشنواره در سال تحصیلی جاری در مدارس استان برگزار شد که پنج اثر منتخب استان به مرحله کشوری راه پیدا کردند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش هرمزگان ایرج بیت اللهی افزود: جشنواره پروژه های علمی دانش آموزان پایه های اول تا ششم ابتدایی که با نام جابربن حیان شناخته می شود در سطوح آموزشگاهی، منطقه ای و استانی برگزار و در نهایت منتخبین آن در مرحله کشوری با یکدیگر به رقابت می پردازند.

 

وی با اشاره به برپایی جشنواره استانی گفت: از مجموع 155 طرح علمی پذیرفته و ارزیابی شده در مرحله استانی نهمین جشنواره جابربن حیان، 33 طرح منتخب انتخاب که از بین این تعداد، پنج طرح علمی و پژوهشی از سوی هیات داوران به عنوان برگزیده کشوری انتخاب شدند

 

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان با بیان اینکه 5 اثر برتر راه یافته به مرحله نمایشگاهی کشوری اواخر این هفته عازم شهرستان انزلی در استان گیلان هستند، اضافه کرد: پروژه طراحی و ساخت از نواحی یک و دو بندرعباس و شهرستان های رودان و میناب( دو اثر) آثار راه یافته به مرحله کشوری جشنواره هستند.

 

بیت اللهی همچنین گفت: از  210 هزار دانش آموز دوره ابتدایی هرمزگان، 98 درصد در مرحله اول این جشنواره شرکت کردند که نشان از علاقه دانش آموزان و توجه اولیا و مربیان به مشارکت در امور پژوهشی است.

 

این مسوول در پایان جشنواره جابربن حیان را در راستای اهداف سند تحول بنیادین و برنامه درس ملی برای دوره ابتدایی عنوان کرد و گفت: رویکرد وزارت آموزش و پرورش بر نهادینه شدن برنامه های علمی کاربردی است که با استفاده از همه ظرفیت ها این مهم در استان دنبال می شود.

 

به اشتراک بگذارید :