8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۵/۱۹ ۱۱:۱۰:۰۰
کد مطلب:  900376
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر:
مشاوران آینده تحصیلی و شغلی دانش آموزان استان را ترسیم می کنند

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: مشاوران آینده تحصیلی و شغلی دانش آموزان استان را ترسیم می کنند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان بوشهر، حسین درتاج صبح امروز در حاشیه دوره آموزشی- توجیهی انتخاب رشته آزمون سراسری استان با اشاره به رسالت اصلی مشاوران در جامعه اظهار داشت: نقش مشاور در انتخاب رشته تحصیلی، تعیین مسیر شغلی و زندگی دانش آموزان قابل توجه و از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

وی نقش مشاور در همه دوره های تحصیلی به خصوص در دوره متوسطه دوم را مهم ارزیابی کرد و گفت: مشاوران آینده تحصیلی و شغلی دانش آموزان استان را ترسیم می کنند و این حوزه یکی از اولویت های آموزش و پرورش استان در هدایت تحصیلی و انتخاب رشته دانش آموزان است.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان به مهمترین فعالیت های یک مشاور در مدرسه اشاره کرد و افزود: برنامه ریزی درسی، آموزش مهارت های زندگی، آموزش روش های صحیح مطالعه، ایجاد امید و انگیزه و هدایت تحصیلی- شغلی دانش آموزان از جمله این فعالیت هاست.

رئیس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی نیز در حاشیه این دوره با بیان اینکه دوره آموزشی- توجیهی انتخاب رشته آزمون سراسری استان در دو بخش برگزار شد اظهار داشت: آسیب شناسی کنکور، تحلیل و بررسی نتایج آزمون سال های گذشته و همچنین آموزش قوانین و قوائد کلی، اصولی و مباحث تخصصی انتخاب رشته به فراگیران از بخش های این دوره بوده است.

علیرضا ریزی با بیان اینکه در این دوره 70 مشاور از شهرستان ها و مناطق حضور داشتند گفت: هدف دوره آموزشی- توجیهی انتخاب رشته، آموزش تخصصی و مطلوب، افزایش معلومات و توانمندسازی مشاوران به منظور ارائه خدمات راهنمایی و مشاوره به دانش آموزان و خانواده ها بوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: مدرسان آموزش دیده این دوره آموزشی، آمادگی و توانمندی لازم را برای برگزاری کارگاه های آموزشی انتخاب رشته کنکور برای مشاوران مدارس، دانش آموزان، اولیا و همچنین فعالیت در پایگاه های انتخاب رشته کنکور شهرستان ها و مناطق را دارند.

 

 

 

به اشتراک بگذارید :